۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۳
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83359868
۰ نفر
استعمال مواد مخدر در مجالس عروسی نیازمند برخورد قانونی است

قزوین - ایرنا - رییس کل دادگستری قزوین گفت: با توجه به استعمال مواد مخدر در برخی میهمانی‌ها و مجالس عروسی لازم است که تمهیدات لازم برای برخورد قانونی با این موارد انجام شود.

حجت الاسلام نورالله قدرتی روز سه شنبه در سومین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین افزود: در مجالس عروسی باید رصد و کنترل استعمال مواد مخدر با جدیت دنبال شود چرا که متاسفانه در برخی از این مجالس مواد مخدر و مشروبات الکی در یک مکان مجزا از مراسم مصرف می شود.

وی اضافه کرد: سال گذشته در استان قزوین هزاران مجلس عروسی برگزار شد که اگر در هر کدام از این میهمانی‌ها مقدار کمی مواد مخدر استعمال شود به حجم بزرگی خواهیم رسید و لازم است که با اقدامات اطلاعاتی و رویکرد تحقیقی تعقیبات قضایی را دنبال کنیم.

قدرتی تاکید کرد: اگرچه اقدامات مسئولان در خصوص مبارزه با مواد مخدر قابل تحسین است، اما همواره وضعیت مناسب نیست و سودجویان مواد مخدر مرز فعالیت را به دانش آموزان و زنان کشانده‌اند.

این مسئول قضایی تصریح کرد: خانواده ها باید با فرزندان خود عواطف و روابط احساسی برقرار کنند و نباید ارتباط موثر بین اعضای خانواده سست شده و نوجوان در مسیر اعتیاد و آسیب های اجتماعی قرار گیرد.

قدرتی همچنین گفت: یکی از مکان‌هایی که می‌توان به والدین و خانواده‌ها دسترسی داشت، انجمن اولیاء و مربیان در مدارس است که باید از این فضاها برای فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی در خصوص مواد مخدر اقدام کرد.

رییس کل دادگستری قزوین به اعتیاد و مصرف مواد مخدر در بین کارمندان دولتی و غیردولتی اشاره کرد و گفت: اعتیاد در بین کارمندان باید مورد تعقیب جدی قرار گیرد و مکانیزم و رویکرد مناسبی اتخاذ شود تا از شیوع اعتیاد در بین این افراد جلوگیری کرد.

قدرتی خاطرنشان کرد: دستگیری و مجازات های قضایی نتوانسته به صورت کامل از شیوع پدیده اعتیاد جلوگیری کند و لازم است که اقدامات فرهنگی و اجتماعی را پررنگ تر از قبل کنیم.
۹۹۲۵*۳۰۱۳