مردم بندرلنگه ۱۲ میلیارد ریال زکات فطره پرداخت کردند

بندرعباس- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بندرلنگه گفت: مردم این شهرستان در ماه مبارک رمضان ۱۲ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال زکات فطریه به این نهاد پرداخت کردند.

حسین صالحی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان زکات با توجه به برنامه ریزی مدون انجام شده و هماهنگی با بانک‌های عامل از همان ساعت ابتدایی عید سعید فطر و پس از دریافت فطریه نیکوکاران، جمع آوری و در کوتاه‌ترین زمان به حساب مددجویان واریزشده است.
وی بیان داشت: برابر دستورالعمل‌های اجرایی زکات کشور اولویت هزینه کرد زکات فطره برای رفع مشکلات معیشتی و مسکن نیازمندان در نظر گرفته شده است.
رییس کمیته امداد بندرلنگه اظهار داشت: زکات فطره جمع‌آوری شده با توجه به میزان محرومیت خانواده‌ها هزینه می گردد.
صالحی اظهارامیدواری کرد با افزایش کمک‌های مردمی در طرح‌های حمایتی کمیته امداد بندرلنگه بتوانیم گام‌های موثرتری را در رفع مشکلات نیازمندان و کاهش فقر برداریم.

امسال میزان زکات فطریه براساس قوت غالب سه کیلوگرم گندم برای هر نفر ۹۰ هزار ریال و قوت غالب برنج برای هر نفر ۳۰۰ هزار ریال از سوی نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس اعلام شد.

همچنین کفاره روز غیر عمد به ازای هر روز ۲۲ هزار و ۵۰۰ ریال و کفاره روزه عمد به ازای هر روز یک میلیون و ۳۵۰ هزار ریال است.

مقدار فطریه براساس سه کیلوگرم گندم، برنج، خرما و مانند آن برابر ریالی آن است که در هر مکانی قیمت خاص خود را دارد.

در شهرستان بندرلنگه، حدود ۴ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند.
۷۱۹۵/۶۰۴۸
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =