ضرب الاجل معاون استاندار آذربایجان غربی برای مکان یابی ناحیه صنعتی چالدران

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: اداره منابع طبیعی شهرستان چالدران مکان مورد نیاز برای ایجاد ناحیه صنعتی چالدران را معرفی کند.

به گزارش ایرنا رضا حسینی روز سه شنبه در جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان غربی که در چالدران برگزار شد، افزود: اداره منابع طبیعی شهرستان چالدران طی ۱۰ روز نقاط مستعد ایجاد ناحیه صنعتی در این شهرستان را شناسایی و معرفی کند تا اقدامات بعدی به صورت فوری انجام گیرد.

وی اظهار داشت: همچنین احصا و شناسایی اراضی مستعد برای اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان چالدران ضروری است و این موضوع نیز باید در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به درخواست‌های خوب سرمایه گذاری در چالدران خواستار ثبت و پیگیری درخواست‌ها از طریق پنجره واحد سرمایه گذاری آذربایجان غربی در جهت تسریع امور شد.

حسینی با اشاره به ظرفیت‌های بی نظیر چالدران از جمله اثر جهانی قره کلیسا گفت: قره کلیسا به عنوان یک اثر جهانی، شناسنامه، هویت و ظرفیتی بی نظیر برای رونق اقتصادی و توسعه گردشگری منطقه است.

وی ادامه داد: جاذبه‌ها و آثار تاریخی چالدران و حادثه عظیم جنگ چالدران، می‌تواند مورد بازدید بسیاری از گردشگران و علاقمندان به تاریخ و هنر در کشورهای مختلف قرار گیرد که لازم است در این خصوص برنامه ریزی و اقداماتی مانند ایجاد امکانات اقامتی و رفاهی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، در این جلسه هشت درخواست سرمایه گذاری در چالدران شامل ساخت هتل‌های پنج ستاره در آبگرم و قره کلیسا، مرکز پرورش شترمرغ ۱۰ هزار قطعه‌ای، دامپروری پنج هزار راسی، مجموعه گردشگری پل شیشه‌ای، مرکز پرورش ماهیان سردآبی و خاویار، طرح تولید ایمپلنت فک و صورت و واحد بسته بندی حبوبات مطرح و مورد تصویب مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان قرار گرفت.

همچنین با دستور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی مقرر شد طرح‌های فوق در سامانه پنجره واحد سرمایه‌گذاری ثبت و پیگیری شود.

چالدران از جمله شهرستان‌های مرزی آذربایجان غربی است و حدود یک چهارم مرز ۵۵۰ کیلومتری ایران با ترکیه در این شهرستان واقع شده است.

این شهرستان صاحب بازارچه یا گمرک مرزی نیست و همین امر موجب توسعه نیافتگی شهرستان نیز شده است.

۸۱۳۷/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =