۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۳
کد خبرنگار: 1677
کد خبر: 83359841
۰ نفر
۵۳۹ کیلوگرم مواد مخدر در کردستان کشف شد
سرهنگ فرامرزی شاکری رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کردستان

سنندج - ایرنا - رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی کردستان گفت: در سه ماهه سال جاری در مجموع ۵۳۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف شده است.

سرهنگ فرامرز شاکری عصر چهارشنبه در نشست خبری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: این میزان مواد مخدر از ۹۵۵ نفر توزیع کننده و قاچاقچی کشف شده که به نسبت مدت مشابه سال گذشته از ۲۷۱ درصد رشد برخوردار است.
وی بیشترین فراوانی مواد مخدر کشف شده در این استان طی سه ماهه اول سال جاری را به ترتیب تریاک، هروئین و شیشه اعلام کرد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با بیان ۹۳۵ از دستگیر شدگان قاچاق مواد مخدر را مردان و ۲۰ نفر را زنان تشکیل می‌دهند، افزود: برنامه‌های نیروی انتظامی در زمینه مبارزه با مواد مخدر در سه حوزه شامل کشف قاچاق، پاکسازی نقاط آلوده و سازماندهی معتادان متجاهر انجام می‌شود.
سرهنگ شاکری اضافه کرد: در این مدت پلیس مبارزه با مواد مخدر کردستان، ۲۸۳ طرح مختلف را اجرا کرده که در این حوزه حدود ۶۳ درصد نسبت به مدت مشابه رشد داشته‌ایم.
وی همچنین در خصوص میانگین سنی دستگیر شدگان حوزه مواد مخدر در این استان گفت: سنین ۱۵ تا ۳۰ سال ۱۵ درصد، ۳۱ تا ۴۵ سال ۴۳ درصد، ۵۰ تا ۶۰ سال ۲۳ درصد، ۶۰ به بالا نیز ۲۲ درصد است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی کردستان یادآور شد: طبق بررسی‌های انجام شده، ۴۴ درصد از دستگیر شدگان بیکار یا دارای شغل‌های کاذب هستند.
سرهنگ شاکری گفت: در خصوص ساماندهی معتادان متجاهر نیز ۲۲۵ نفر دستگیر شدند که ۶۷ درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته که سه نفر از آنها زن بودند.

۳۰۳۴/‌۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =