۱۸۰ اصله درخت مثمر در قالب طرح شجره طیبه در جغین رودان پلاکوبی شد

بندرعباس- ایرنا- مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان گفت: خیران بخش جغین شهرستان رودان۱۸۰ اصله درخت مثمر مرکبات و نخل خرما را در قالب طرح شجره ﻃﯿبه به نیازمندان اهدا کردند.

علی الهیاری عصر سه شنبه در مراسم پلاک گذاری این درختان افزود: طرح شجره طیبه یکی از طرح های مناسب برای جمع آوری زکات مستحب است و باغداران یک یا چند درخت را پلاک گذاری کرده تا ثمره آن در اختیار افراد نیازمند قرار گیرد.

وی بیان داشت: درختانی که توسط باغداران اهدا می شود توسط کمیته امداد پلاک‌ کوبی شده و هرساله در زمان جمع‌آوری محصول، سود و عاید حاصله از فروش آن صرف امور نیازمندان و محرومان همان منطقه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان در اهمیت احیا و ترویج فرهنگ زکات گفت: پرداخت زکات سبب تزکیه نفس و افزایش عدالت اجتماعی می شود و مودیان و روحانیان نقش پررنگی در احیای این فریضه دارند.

وی یادآورشد: در صورت برنامه ریزی منسجم در خصوص پرداخت زکات در سطح استان هرمزگان می توان بخش قابل ‌توجهی از فقر موجود را برطرف کرد که تحقق این امر مهم نیازمند اهتمام جدی و جهادی بین مسوولان و عموم مردم است.

الهیاری گفت: کشاورزان شهرستان رودان به عنوان پیشگامان طرح شجره طیبه از آغاز طرح (ابتدای خردادماه) تاکنون بیش از ۶۸۰ اصله درخت مثمر را به‌ منظور حمایت از نیازمندان به کمیته امداد اهدا کرده‌اند.

هم اکنون ۷۸ هزار و ۳۱۲ خانوار نیازمند هرمزگان زیرپوشش کمیته امداد هستند.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =