۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۵
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83359826
۰ نفر
دهیاران قزوین کشت هرگونه گیاهان ممنوعه را باید گزارش دهند

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: با هدف مقابله بهتر با مواد مخدر باید علاوه بر بخشداران، دهیاران نیز هرگونه کشت گیاهان ممنوعه را در حوزه استحفاظی خود گزارش کنند.

عبدالمحمد زاهدی روز سه شنبه در سومین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت موظف است هرگونه پیش سازه‌های مواد مخدر صنعتی را رصد کرده و گزارش آنرا به نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر ارسال کند.

زاهدی با بیان اینکه کشفیات مواد مخدر در قزوین نشان می دهد که مدیریت اوضاع کنونی نیازمند اهتمام جدی است، اظهار داشت: با توجه به افزایش کشفیات مواد مخدر لازم است که یک گزارش جامع و کامل در این رابطه انجام شود تا بتوانیم کارکرد مناسبی را اتخاذ کنیم.

استاندار قزوین تاکید کرد در: برخوردهای ما در حوزه مخدر باید شامل خرده‌فروشان و عمده فروشان باشد و در این خصوص تنها اقدام دوسویه است که می تواند به ریشه کن کردن مواد مخدر منجر شود.

مقام ارشد اجرایی استان قزوین، بخش مهمی از مبارزه مواد مخدر را در حوزه ماموریت نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و سپاه و نهایتاً دستگاه قضایی دانست و اظهار داشت: اما در مبارزه با اعتیاد ما تنها با چند دستگاه مواجه نیستیم و همه گروه‌ها، نهادها و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی وظیفه دارند تا نسبت به کاهش آسیب‌های اجتماعی مواد مخدر و اعتیاد اقدام کنند.

زاهدی تصریح کرد: بیشتر آسیب‌های اجتماعی قابل بازگشت هستند، اما در خصوص مواد مخدر اثرات و عواقب به جای مانده بسیار دردناک است و با وجود همه درمان‌ها هنوز هم اعتیاد به عنوان یک بلای خانمان سوز و بسیار سخت درمان شناخته می شود.

زاهدی به نحوه کمک مالی شهرداری ها برای مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و تاکید کرد و توضیح داد: از نظر قانونی شهرداری ها حق ندارد به دستگاه های دولتی کمک کنند و تنها می توانند این کمک ها را به موسسات و نهادهای خیریه پرداخت نمایند.

۹۹۲۵*۳۰۱۳