۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۱
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83359816
۹ نفر
«نیمار» و «امباپه» مچ «مسی» و «رونالدو» را خواباندند

تهران- ایرنا- «کریستیانو رونالدو» و «لیونل مسی» شاید بزرگ‌ترین گلزنان عصر خود و شاید تمام دوران‌ها باشند اما آنها بی شک سریع‌ترین بازیکنانی نیستند که به رکورد صد گل زده رسیده‌اند.

رونالدو و مسی هر ۲ به تازگی به رکورد ۶۰۰ گل زده رسیده‌اند؛ دستاوردی که می‌توان آن را جنبه دیگری از رقابت شانه به شانه آنها دانست؛ فوق ستاره‌هایی که هر کدام با کسب ۵ توپ طلا فوتبال مدرن را به تسخیر خود در آورده‌اند.

با این حال، تازه‌ترین آمار و ارقام منتشر شده حاکی از آن است که آنها سریع‌ترین بازیکنان در رسیدن به رکورد ۱۰ گل زده نبوده‌اند.

در نمودار گرافیکی منتشر شده در تارنمای «رِدیت» که بعضاً با عنوان «انجمن ردیت» شناخته می‌شود، «کیلین امباپه» و «نیمار» ستاره‌های فرانسوی و برزیلی پاری سن ژرمن صدرنشین هستند.

در واقع، نیمار ۲۷ ساله برای رسیدن به رکورد ۱۰۰ گل به ۱۷۳ بازی نیاز داشت و همین آمار کافی است تا وی را در صدر این فهرست قرار دهد؛ رده دوم این فهرست در اختیار امباپه است، که پس از ۱۸۰ بازی و در سن ۲۰ سال و پنج ماهگی موفق به ثبت این رکورد شده است.

در فهرست مذکور، مسی و رونالدو به ترتیب در رتبه سوم و چهار جای دارند؛ مسی در حالی که ۲۲ سال و سه ماه داشت و پس از ۲۱۴ بازی موفق به ثبت ۱۰۰ گل شد و این در حالی است که مرد پرتغالی در سیصدمین بازی خود در حالی که ۲۲ سال و ۱۱ ماه سن داشت، از خط پایان صد گل زده عبور کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =