چهار نمایشگاه در حوزه های آموزش، اوقات فراغت و مادر و کودک در شیراز گشایش یافت

شیراز- ایرنا- اولین نمایشگاه تخصصی آموزش، خدمات و صنایع وابسته به همراه پانزدهمین نمایشگاه کودک و نوجوان، اسباب بازی و اوقات فراغت و چهارمین نمایشگاه مادر و نوزاد در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان فارس سه شنبه شروع به کار کرد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس ۲۸ خردادماه در آیین گشایش این نمایشگاه‌ها اعلام کرد: اولین و نخستین دوره برگزاری نمایشگاه تخصصی آموزش فارس با هدف معرفی مراکز آموزشی و همچنین کمک به ارتقای کیفیت آموزش و خدمات مربوط با آن برگزار شده است.

سید محمود موسوی گفت: در بخش آموزش آموزشگاه‌های مهد کودک، پیش دبستان، دبستان، دبیرستان، کنکور، آموزش عالی و آموزشگاه‌های آزاد و تخصصی در انواع زمینه‌های موسیقی، زبان، معماری و طراحی، عکاسی، لباس، بورس، ورزشی، هنرهای تجسمی و کارآفرینی و دیگر فعالان حوزه آموزش، همگی از استان فارس حضور دارند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس ابراز داشت: در کنار این نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه‌های مادر و نوزاد و کودک و نوجوان می‌تواند نیازهای کودکان، نوجوانان و جوانان و همچنین مادران و نوزادان را تأمین کند.

موسوی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان در نمایشگاه کودک و نوجوان و مادر و نوزاد از سراسر نقاط کشور از جمله استان‌های فارس، تهران، قزوین، خراسان و اصفهان در این نمایشگاه حاضر شده‌اند، ادامه داد: ارائه انواع اسباب‌بازی و بازی‌های فکری و پژوهشی، دکوراسیون و تزئینات اتاق کودک، سیسمونی و پوشاک کودک، روانشناسی کودک و مادر و کتاب‌های مرتبط با این قشر، تولیدکنندگان نرم‌افزارها و لوازم کمک آموزشی، بیمه تأمین آتیه کودکان و… است.

وی بیان کرد: ۸۱ شرکت در قالب ۱۱۱ غرفه در بخش نمایشگاه آموزش و ۶۴ شرکت در قالب ۱۴۵ غرفه در نمایشگاه کودک و نوجوان، مادر و نوزاد خدمات ارائه می‌کنند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس اضافه کرد: مشارکت‌کنندگان در سالن‌های حافظ، بهار و سرو به مساحت ۱۰ هزار مترمربع فضای مسقف نمایشگاهی به ارائه آخرین دستاوردها، محصولات، خدمات و فعالیت‌های خود می‌پردازند.

موسوی افزود: برنامه‌های جانبی مختلفی در حاشیه برگزاری این نمایشگاه‌ها از جمله ابَربازی های فکری، سرگرمی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و انجمن آسیایی بازی‌های فکری و برنامه‌های کودک توسط مجریان محبوب کودکان و مسابقات نقاشی و برنامه‌های سرگرمی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برگزار می‌شود.

وی اعلام کرد: علاقه مندان، متخصصان، فعالان حوزه‌های مختلف آموزشی و عموم بازدیدکنندگان از سه شنبه ۲۸ خردادماه تا شنبه یکم تیرماه ۹۸ همه روزه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ به محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی فارس واقع در شهرک گلستان مراجعه کنند.

۹۸۸۵ / ‏‬ ۱۸۷۶