۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۱۲
کد خبرنگار: 982
کد خبر: 83359799
۰ نفر
ساعت کاری ادارات استان مرکزی از اول تیرماه تغییر می کند

اراک - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استان مرکزی گفت: ساعت کارکرد ادارات و دوایر دولتی و اجرایی این استان از اول تیرماه جاری با هدف کاهش مصرف انرژی الکتریکی تغییر می کند.

به گزارش ایرنا، «سعید فرخی» عصر سه شنبه در کمیته مدیریت مصرف استان مرکزی افزود: آغاز ساعت کاری ادارات از اول تابستان به ساعت ۶ و ۴۵ دقیقه صبح تغییر یافته و پایان کار پرسنل در ساعت ۱۳و ۴۵ دقیقه خواهد بود.

وی توضیح داد: روزهای پنجشنبه نیز کارکنان ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید ساعت ۶ و ۴۵ دقیقه در محل کار خود باشند و ۱۲ و ۴۵ دقیقه نیز تعطیل می‌شوند.

معاون امور اقتصادی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: تغییر ساعت کار ادارات موجب انتقال زمان پیک مصرف و ایجاد زمینه مدیریت بهتر برای تأمین انرژی الکتریکی استان می‌شود.

فرخی یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی وظیفه دارند ۲ ساعت قبل از ساعت پایان کار دستگاه‌های سرمایشی و سیستم‌های رایانه را خاموش کنند و با کاهش مصرف در جلوگیری از خاموشی مشارکت داشته باشند.

وی اظهار داشت: تلاش مدیریت ارشد استان جلوگیری از خاموشی تابستان است و اگر مجبور به خاموشی شود شرکت‌های برق باختر و توزیع وظیفه دارند این کار را با برنامه ریزی و اطلاع رسانی گسترده انجام دهند تا شهروندان و حوزه صنعت آسیب نبینند.

مدیرعامل برق منطقه‌ای باختر نیز در این نشست گفت: انتقال زمان پیک مصرف برق موجب کاهش خاموشی‌ها و صرفه جویی انرژی در استان می‌شود.

«فرهاد شبیهی» افزود: تفاهم نامه‌ای از سوی برق منطقه‌ای باختر با صنایع بزرگ و کشاورزان استان منعقد شده و این مهم در مدیریت مصرف نقش جدی دارد.

وی یادآور شد: هیچ برنامه خاموشی برای استان مرکزی وجود ندارد و انتظار می‌رود که با همکاری مردم، صنایع و کشاورزان بتوان از ۳۰۰ ساعت اوج مصرف امسال عبور کرد.

۶۰۱۳/‏