۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۵
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83359795
۰ نفر
۴.۳ تن مواد مخدر در استان بوشهر کشف شد

بوشهر- ایرنا- دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: در سه ماه نخست امسال با انهدام ۱۰ باند قاچاق مواد مخدر ۴.۳ تن مواد افیونی در این استان کشف شده است.

ارسطو ترکمان‌منش روز سه شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر افزود: در ۲۰ سال گذشته ۹۰ تن مواد مخدر در این استان کشف شد که ۵۰ تن از این میزان مربوط به سه سال گذشته است.

وی بیان کرد: در ۲۰ سال گذشته هزار و ۲۹۶ باند قاچاق مواد مخدر در استان بوشهر متلاشی و د ر جریان عملیات‌های مختلف ۲۰ نفر از مأموران مبارزه با قاچاق مواد مخدر در استان به شهادت و ۳۵ نفر جانباز شدند.

ترکمان منش با گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر گفت: در این هفته بیش از ۵۰ برنامه از سوی دستگاه‌های مختلف در راستای آگاه سازی جامعه ارائه می‌شود.

وی افزایش دسترسی به خدمات درمان، کاهش آسیب اجتماعی و بازتوانی، اجرای برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در محله‌ها به ویژه مناطق حاشیه نشین و پرخطر، برپایی نمایشگاه‌های پیشگیری از اعتیاد با محوریت سازمان‌های مردم نهاد، ارائه خدمات ویزیت و مشاوره رایگان و تخفیف در هزینه‌های درمان را از جمله برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر در استان بوشهر عنوان کرد.

ترکمان منش با اشاره به نقش مهم سپاه در عرصه مبارزه با مواد مخدرافزود: تقویت و اجرای برنامه‌های فرهنگی و پیشگیری از مصرف مواد مخدر برای گروه‌های هدف با بهره‌گیری از ظرفیت بسیج اقشار با اولویت خانواده‌ها و بهره‌گیری از فضای مجازی برای اصلاح باورهای غلط شکل گرفته نسبت به مواد توهم زا و قرص‌های روان‌گردان از جمله دیگر برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر است.

وی افزود: در این هفته ضمن بهره بردن از ظرفیت روحانیون، هیأت‌های مذهبی و کانون‌های فرهنگی مساجد، اجرای تئاترهای خیابانی در عرصه گسترش فرهنگ پیشگیری استفاده می‌شود.

۶۰۴۷/‏۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =