۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۳
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83359782
۱ نفر
حدود ۱۰ هزار فرهنگی در آزمون انتخاب و انتصاب مدارس کشور شرکت کردند

کرج – ایرنا - رئیس کمیته فرایند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: امروز به صورت همزمان ، حدود ۱۰ هزار فرهنگی کشور در آزمون آنلاین انتخاب و انتصاب مدیران مدارس شرکت کردند.

عظیم محبی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج اظهارداشت: سال گذشته این طرح به صورت آزمایشی در استان ها اجرا شد که به این روش سه هزار مدیر مدرسه انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه فرهنگیان متقاضی مدیریت مدارس کشور تا ۳۱ فروردین ماه ۹۸ فرصت ثبت نام در این آزمون را داشتند، خاطرنشان کرد: همه داوطلبان امروز درسه نوبت در مرحله تئوری آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس با یکدیگر رقابت کردند.

محبی بیان داشت: امسال ۶۰ درصد نمره قبولی متقاضیان مدیریت مدارس را نمره آزمون تشکیل می دهد و امکان شرکت در این آزمون در همه شهرستان های کشور نیز فراهم آمد.

وی یادآورشد: با اجرای مرحله دوم این طرح در سال جاری حدود ۸۰ درصد مدیران مدارس با روش آزمون و مصاحبه منصوب می شوند.

محبی با اشاره به اینکه فقط فرهنگیان رسمی و پیمانی مجاز به ثبت نام و شرکت در این آزمون هستند، اضافه کرد: مدرک کارشناسی آنها هم باید با مدرسه مورد تقاضا مرتبط باشد.

وی گفت: این آزمون دارای ۱۰۰ سوال در سه محور اسناد تحولی، چند کتاب مدیریتی و آئین نامه اجرایی مدارس بود که داوطلبان به صورت الکترونیکی به آنها پاسخ دادند.

محبی در ادامه کسب ۲۰۰ امتیازدر این آزمون را برای فرهنگیان متقاضی انتخاب و انتصاب مدیران مدارس در استان ها ضروری دانست و افزود: درمرحله مصاحبه نیز که سوالات شفاهی پیرامون روانشناسی، قوانین و مقررات و بحث های مدیریتی پرسش می شود که باید ۴۰۰ امتیاز کسب کنند.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ امتیاز هم به سوابق تحصیلی آنان اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: فرهنگیانی که بتوانند این امتیاز ها را کسب کنند به عنوان مدیر مدرسه در سال تحصیلی جدید مشغول به کار می شوند.

در مدارس کشور ۱۴ میلیون دانش آموزتحصیل می کنند.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =