۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۲
کد خبرنگار: 1629
کد خبر: 83359758
۰ نفر
بی اعتنایی به اخطارها، هشت واحد صنفی شیراز را تعطیل کرد

شیراز - ایرنا- رییس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز از تعطیلی هشت واحد صنفی تهیه و توزیع مواد غذایی به دلیل رعایت نکردن مقررات بهداشتی در شیراز خبر داد و بیان داشت : این واحدها به دلیل تخلف از موازین بهداشتی و بی اعتنایی متصدیان به اخطارها و تذکر بازرسان بهداشت محیط تعطیل شدند.

دکتر احمد رضا زاده روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: دو کارگاه شیرینی پزی، یک نانوایی، دو رستوران، یک قنادی، یک مرکز عرضه لبنیات سنتی و یک مرغ فروشی به دلیل رعایت نکردن مفاد آئین نامه ماده ۱۳ مواد خوردنی و آشامیدنی و نداشتن مجوز بهداشتی از مرکز بهداشت تعطیل شدند.

این مقام مسؤول به متصدیان توصیه کرد تا از آغاز فعالیت، مجوز مرکز بهداشت را دریافت کنند و اظهار داشت: بازرسان بهداشت محیط علاوه بر بررسی وضعیت بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، نظارت ویژه ای بر سلامت مواد اولیه مصرفی به ویژه در مراکز حساس دارند و در صورت نیاز، اقدامات قانونی صورت می‌گیرد.

دکتر رضازاده از تمامی متصدیان مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی خواست تا برای حفظ سلامت مصرف کنندگان، با رعایت موازین بهداشتی، از مواد اولیه دارای مجوزهای بهداشتی استفاده کنند.

رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز همچنین از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه موارد غیر بهداشتی، موضوع را برای بررسی، به کارشناسان سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

۶۱۱۳

اخبار مرتبط