۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۰
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83359755
۰ نفر
جاده کرج - چالوس از زباله پاک شد

کرح - ایرنا - سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری کرج اعلام کرد که حاشیه های جاده گردشگری و کوهستانی کرج - چالوس از زباله ها پاکسازی شد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا زین العابدینی روز سه شنبه در نشتسی اظهارداشت: انباشت زباله حاشیه این مسیر از مشکلاتی است که می بایست به آن توجه کرد.

وی ادامه داد: تعداد بالای مسافران و گردشگران در جاده کرج - چالوس و همچنین رعایت نکردن برخی مسافران در تولید زباله و رفتار ناپسندیده سرنشینان خودرو ها های عبوری سبب انباشت زباله در حاشیه جاده کرج - چالوس می شود.

زین العابدینی افزود: برهمین اساس امروز در اجرای یک طرح بخشی از جاده کرج - چالوس توسط نیروهای خدماتی معاونت خدمات شهری شهرداری کرج پاکسازی و تنظیف شد تا خاطره ای ماندگار برای شهروندان و مسافران از تردد در این مسیر ایجاد شود.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری کرج بیان کرد: نهادینه شدن فرهنگ توجه به محیط زیست یکی از مهمترین موضوعاتی است که در گیر و دار زندگی شهری باید به آن توجه شود.

زین العابدینی تاکید کرد: حفظ محیط زیست و منابع طبیعی در واقع تضمینی برای زندگی آینده همه ماست و اگر به این باور برسیم به طور قطع با طبیعت پیوندی عمیق خواهیم داشت.

وی یادآور شد: پاکسازی جاده کرج –چالوس با هماهنگی پلیس راهور، راهداری و بخشداری آسارا انجام شد.

این مسئول بیان داشت: تلاش می شود با همراهی شهروندان شاهد حفظ محیط زیست و نگهداری از منابع طبیعی استان و شهرمان باشیم.

جاده گردشگری و کوهستانی کرج - چالوس یکی از مسیر های پر تردد کشور محسوب می شود، این جاده حدود ۱۶۲ کیلومتر مسافت دارد که نیمی از آن در حوزه استحفاظی استان البرز و مابقی آن در استان مازندران قرار دارد.

جاده کرج - چالوس مسیر عبور خودرو های ۱۴ استان غربی و شمالی کشور است.

تعداد خودرو های عبور ی جاده کرج - چالوس در روزهای پیک حدود ۱۶۰ تا ۱۸۰ هزار دستگاه است که در اغلب مواقع مسئولان پلیس راه استان های البرز و مازندران را بر آن می دارد تا مسیر عبور این جاده را در اواخر هفته یک طرفه اعلام کرده تا از حوادث احتمالی در این جاده و ترافیک خودرو ها جلوگیری به عمل آید.

۷۴۱۰/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =