۴۵ هکتار از مراتع گیلانغرب در آتش سوخت

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: در نتیجه وقوع ۲ فقره آتش سوزی امروز و شب گذشته در ارتفاعات دهستان حیدریه، ۴۵ هکتار از مراتع و جنگل های این شهرستان در آتش سوخت.

کوروش محمودیان عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آتش سوزی امروز از ساعت ۱۴ در ارتفاعات مشجر منطقه «پی کله» دهستان حیدریه بخش گواور رخ داد که پس از ۲ ساعت و نیم تلاش نیروهای امدادی مهار شد و در نتیجه آن ۱۵ هکتار از این ارتفاعات در آتش سوخت.

وی اظهار کرد: با وجود وزش باد و دشواری عملیات اطفا، با تلاش گسترده نیروهای امدادی و همچنین ستاد بحران و نیروهای مردمی آتش سوزی مهار شد.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: همچنین شب گذشته در همین ارتفاعات مشجر منطقه پی کله، آتش سوزی روی داد که بامداد امروز با تلاش نیروهای امدادی، ستاد بحران و کمک‌های مردمی مهار شد و ۳۰ هکتار از این مراتع مشجر در آتش سوخت.

محمودیان گفت: در نتیجه ۱۱ فقره آتش سوزی از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۸۰ هکتار از مراتع مشجر و ۹۰ هکتار از مزارع گندم شهرستان گیلانغرب در آتش سوخت.

وی اظهار داشت: پارسال هم در نتیجه هشت فقره آتش سوزی به ۴۰ هکتار از مراتع شهرستان گیلانغرب خسارت وارد شد.

شهرستان گیلانغرب در غرب کرمانشاه با بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت، ۲۰۵ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی دارد که از این میزان ۷۵ هزار هکتار آن جنگل و مرتع است

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت و ۴۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغ دارد.

۳۰۱۲/‏۸۰۶۶/‏۷۳۹۸