۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۹
کد خبرنگار: 837
کد خبر: 83359689
۰ نفر
هیات پارلمانی عراق با ظریف دیدار کرد

تهران - ایرنا - هیات پارلمانی جمهوری عراق به ریاست خلیل الحداد نایب رئیس مجلس این کشور و هیات همراه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار کرد.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، در این دیدار روابط عمیق و ریشه دار دو ملت و کشور ایران و عراق، توافقات مهم بین دو کشور بویژه در زمینه های اقتصادی و تسهیلات ایجاد شده برای شهروندان ایرانی و عراق برای تردد به بین دو کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
حمایت های متقابل دو کشور در شرایط سخت، نقش همکاری ایران و عراق در ثبات و امنیت منطقه و وضعیت و تحولات منطقه از دیگر محورهای گفت و گوهای ظریف با هیات پارلمانی عراق بود.

«بشیر خلیل الحداد» و هیأت همراه وی امروز همچنین با مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و عراق دیدار و پیرامون تقویت همکاری‌های پارلمانی، دوجانبه و منطقه‌ای گفت وگو کرد.

وی در این دیدار ضمن تشکر از دعوت همتای خود، سفر هیأت پارلمانی عراق به این ایران را نشانگر روابط برادرانه میان دو کشور خواند و اظهار داشت: ارتباط میان ایران و عراق فراتر از یک رابطه سیاسی است. روابط ما ریشه‌ای دیرینه و برادرانه و بر پایه اعتقادات دینی و ایمانی بنا نهاده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =