سازمان های مردم نهاد از سیاسی کاری پرهیز کنند

ارومیه- ایرنا- سرپرست اداره کل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان غربی گفت: بدون حضور و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و مشارکت‌های مردمی، بسیاری از کارها از عهده دولت بر نمی‌آید و با توجه به اهمیت آن، سمن‌ها از سیاسی کاری پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا سیدهادی طباطبایی روز سه شنبه در همایش توسعه و تقویت مشارکت‌های اجتماعی ویژه سازمان‌های مردم نهاد آذربایجان غربی افزود: با توجه به نقش و جایگاه سازمان‌های مردم نهاد در جامعه، توانمندسازی آنها ضروری است و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: سازمان‌های مردم نهاد به عنوان پل ارتباطی دولت و ملت از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بسیاری زیادی برخوردار هستند و باید دستگاه‌های اجرایی از توانایی آنها درجهت پیشبرد اهداف و حل مشکلات اجتماعی بیشتر بهره برداری کنند.

وی ادامه داد: امروزه سمن‌ها و تشکل‌های اجتماعی در سطح کشور در حوزه‌های مختلف از قبیل مسائل مربوط به زنان، جوانان، خانواده، محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی، کودکان، امور خیریه، عمران و آبادانی، فرهنگی، اجتماعی، بهداشت و درمان ورود کرده و فعالیت‌های مختلف و مؤثری در این حوزه‌ها به مردم ارائه می‌کنند.

همایش ۲ روزه «توسعه و تقویت مشارکت‌های اجتماعی» ویژه مدیران سازمان‌های مردم نهاد آذربایجان غربی با حضور ۱۵۰ نفر از نمایندگان تشکل‌های غیردولتی در محل سالن اجتماعات فرهنگسرای جوان ارومیه برگزار شد.

دولت تدبیر و امید از ابتدا برای حضور تشکل‌های اجتماعی در اداره کشور نقش مؤثری قائل شده است به گونه‌ای که تعداد این تشکل‌ها در دولت یازدهم و دوازدهم افزایش چشمگیری نسبت به ۲۰ سال گذشته یافت.

از سوی دیگر با حمایت دولت از این تشکل‌ها انتظار می‌رود سمن‌ها نقش خود را در کنترل و کاهش معضلات و مشکلات اجتماعی از قبیل اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی به خوبی ایفا کرده و همکاری مؤثر و مطلوبی با دستگاه‌های اجرایی استان برای رفع مشکلات داشته باشند.

۸۱۳۷/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =