۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۵
کد خبر: 83359681
۰ نفر
تاج: تا شرایط آماده نباشد لیگ را آغاز نمی‌کنیم

تهران - ایرنا - رئیس فدراسیون فوتبال با تاکید براینکه هر استانی شرایط برگزاری رقابت‌های لیگ برتر را نداشته باشد از میزبانی محروم خواهد شد، گفت: تا شرایط آماده نباشد، لیگ را آغاز نمی‌کنیم.

«مهدی تاج» در گفت‌وگویی اهمیت برگزاری خوب و بدون مشکل مسابقات فوتبال را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در جلسه‌ای با مسئولان نیروی انتظامی، بحث ورود بدون بلیت تماشاگران و ازدحام آنها مطرح شد.

وی افزود: همچنین بحث الکترونیکی شدن بلیت بازی‌ها مطرح شد تا به اینگونه معضلات پایان دهیم.

تاج گفت: لازمه مسابقه بدون حادثه این است که بلیت فروشی بازی‌ها بصورت الکترونیکی انجام شود و هر فردی در خانه هم بتواند بلیت را تهیه و بر روی صندلی مشخص استقرار یابد و با نصب دوربین‌های مدار بسته هم کنترل حرکات آنها صورت گیرد. به همین دلیل هر استانی برای برگزاری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باید از این استانداردها برخوردار باشد، در غیر این صورت حق میزبانی از آنها سلب خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال، گفت: از مجلس شورای اسلامی هم انتظار کمک و حمایت داریم و نمایندگان استان‌هایی که ورزشگاه‌های آنها فاقد شرایط استاندارد از جمله بلیط فروشی الکترونیکی، شماره گذاری صندلی و دوربین‌های مدار بسته و دیگر الزامات مهم است به جای فشار آوردن به فدراسیون، استان‌ها را برای تجهیز استادیوم‌ها تشویق و حمایت کنند.

تاج یکی از اقدامات مهم فدراسیون برای جلوگیری از بی نظمی‌ها را پیوست اخلاقی و انضباطی قرار داد بازیکنان دانست و تصریح کرد: با اضافه شدن این پیوست به قرارداد بازیکنان، تخلفات آنها با جریمه‌های مختلف همراه می شود و تماشاگرانی هم که فحاشی کنند، تیم خود را با محرومیت از بازی خانگی با حضور تماشاگران مواجه خواهند کرد.

تاج گفت: بیانیه نویسی قبل و بعد از مسابقه علیه ارکان فدراسیون فوتبال و حریف یا توهین و اعتراض به داور و حتی جمع شدن ۲ بازیکن کنار داور در جریان مسابقه مانند خیلی از مسابقات رسمی جهان با محرومیت و جریمه روبرو خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =