۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83359669
۰ نفر
ضرورت تربیت نسل  در تراز گام دوم انقلاب

کرج – ایرنا-  آئین بیستمین سالروز تشکیل سازمان دانش آموزی در استان البرز با تجلیل از مربیان و مدیران برتر و تاکید بر ضرورت تربیت نسل در تراز گام دوم انقلاب همراه بود.

به گزارش ایرنا، این مراسم روز سه شنبه با تجلیل از مربیان، مدیران برتر عضو تشکل پیشتازان به صورت نمادین در آموزش و پرورش ناحیه سه کرج برگزار شد.

رئیس سازمان دانش آموزی استان البرزدر این آیین هدف از ایجاد این تشکل را تقویت تربیت اجتماعی، روحیه نظم، قانونگرایی و مهارت آموزی در دانش آموزان و همچنین شناسایی دانش آموزان مستعد و علاقه مند در حوزه رسانه و خبر ذکر کرد.

محسن صادقیان ازترویج روحیه تعاون و همکاری، نیکو کاری، نوع دوستی، مشارکت و جذب و تربیت آنان به عنوان دیگر اهداف تشکیل سازمان دانش آموزی یاد کرد.

وی با بیان اینکه شعارتشکیلات سازمان دانش آموزی همفکری، همدلی و همکاری است، تصریح کرد: این تشکیلات دارای ۱۲ منش است که درهرسه دوره تحصیلی آموزش داده می شود تا دانش آموزان با این آموزش ها مهارتهای زندگی و اجتماعی را فرا گیرند و برای زندگی اجتماعی مهیا شوند.

وی ادامه داد: دستمال گردن نماد این سازمان است که اهدا آن، همکاری بیشتر میان مسئوولان ودانش آموزان را در پی دارد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه سه کرج نیز در این آیین ضمن تاکید بر تربیت دینی و توانمند سازی دانش آموزان بیان داشت: معلمان و مربیان سازمان باید همواره تعلیم و تربیت اسلامی را سر لوحه کار خود قرار دهند.

ابراهیم فلاح نژاد خاطرنشان کرد: سازمان دانش آموزی بیست سال پیش تاسیس شد تا دانش اموزان با معارف اسلامی و قوانین آشنا یی پیدا کنند تا خروجی خوبی از مجموعه آموزشی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان ما نیاز به آموزش داشته و آموزش های عمومی را بایستی فرا بگیرند، اضافه کرد: به موازات آن در فعالیت ها و مهارت های اجتماعی نیز باید برای آنها برنامه ریزی شود که عهده دار بخش عظیمی از این امر مهم در سطح کشور، سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش است.

وی عنوان کرد: خروجی سازمان دانش آموزی باید اعتلای شخصیت اخلاقی؛ فرهنگی و سیاسی مبتنی بر سبک زندگی ایرانی اسلامی باشد.

وی در ادامه بر پرورش دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی، بر تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و امید هی به نوجوانان و جوانان تاکبد کرد و افزود: نا امیدی آفت رشد و دشمن یاد گیری است و باید امید در دانش آموزان تقویت شود.

در این آیین از مربیان، مدیران و دانش آموزان برتر عضو تشکل های سازمان با اهدای لوح سپاس و هدایای نفیس تجلیل شد.

استان البرز ۶۴۰ هزار دانش آموز دارد که حدود ۱۵ هزار نفر آن عضو سازمان دانش آموزی هستند.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =