۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۸
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83359662
۰ نفر
۱۰ تن ریشه گیاهان دارویی قاچاق در شهرستان خاتم کشف شد

یزد- ایرنا- جانشین فرمانده منطقه انتظامی خاتم گفت: در شبانه روز گذشته با تلاش ماموران ۱۰ تن ریشه گیاهان دارویی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۴۱۵ میلیون ریال برای انتقال به خارج از کشور که با ۲ دستگاه کامیون و وانت مزدا عبوری حمل می شد، در این شهرستان کشف و توقیف شد.

به گزارش عصر روز سه شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علیرضا صادقی افزود: در این ارتباط ۲ متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شدند.

مرکز شهرستان خاتم در ۲۴۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

یزد نقش موثری در برقرای ارتباط استان های جنوبی و شرقی ایران به مرکز کشور دارد و با توجه به موقعیت آن در مسیر کریدور شمال - جنوب و شرق و غرب، بعضاً راه های آن برای انتقال قاچاق کالا و مواد مخدر مورد سوء استفاده قرار گیرد.

دستگیری ۲۷ متخلف محصولا ت فرعی جنگل و مرتع

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان یزد عصر یکشنبه به خبرنگاران گفته بود: در یک ماه گذشته ۲۷ نفر متخلف محصولات فرعی جنگل و مرتع دستگیر شد که ۲۲ نفر از این تعداد غیربومی بودند.

سرهنگ مهدی مختومی با بیان اینکه در این زمینه ۱۴ وسیله نقلیه توقیف شد، افزود: در این زمینه افزون بر ۲ هزار و ۲۰۰ کیلو گرم محصولات فرعی جنگل و مرتع شامل زیره، آنغوزه و کلپوره کشف و ضبط شد.

وی خاطر نشان کرد: برخی افراد بومی در این زمینه غیربومی را در جمع آوری محصولات یاد شده راهنمایی می‌کنندکه جای تأسف دارد.

وی از مردم خواست هرگونه تعرض به طبیعت، تخریب و تصرف اراضی ملی و آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع را به شماره تلفن ۱۵۰۴ (امداد جنگل و مرتع) اطلاع دهند.
مختومی خاطر نشان کرد: مأموران گشت حفاظت منابع طبیعی در اسرع وقت موضوع را پیگیری و از تصرف به اراضی جلوگیری خواهند کرد.

۷۵۳۶/‬ ۲۰۴۷/‏‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =