۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۷
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 83359628
۰ نفر
بیانیه گام دوم انقلاب در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: تحقق مطالبات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.

به گزارش ایرنا ابراهیم محمدی روز چهارشنبه در جلسه کمیته همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در ارومیه افزود: رویکرد برنامه‌های آموزش و پرورش استان و ساحت‌های سند تحول بنیادین، تربیتی است و سعی می شود در این راستا همگام با بیانیه گام دوم انقلاب حرکت کرد و هم مسیر بود.

وی اظهار داشت: سال گذشته در تمامی حوزه‌های آموزشی و پرورشی به ویژه فعالیت‌های امور تربیتی عملکرد مطلوبی در این نهاد ثبت شده و رتبه نخست اداره کل آموزش و پرورش استان در حوزه فرهنگ سازی اقامه نماز در بین دستگاه‌های اجرایی استان از توفیق های شاخص سال گذشته می‌باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه بیش از ۵۹۰ هزار داش آموز استان در بیش از ۲۴ هزار کلاس درس مشغول تحصیل هستند، افزود: وجود سه هزار و ۱۵۶ مدرسه روستایی در سراسر استان که بیش از ۶۰ درصد مدارس استان را شامل می‌شود، نشان از پراکندگی و وسعت کار نظام تعلیم و تربیت دارد.

وی گفت: آموزش و پرورش آماده هرگونه همکاری در راستای تاسیس مدارس غیردولتی با همکاری حوزه‌های علمیه می‌باشد.

حجت السلام و المسلمین سید مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهار داشت: توسعه همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش نیازمند اهتمام ویژه مسوولان عالی کشور در راستای تامین منابع مالی مورد نیاز است.

در پایان این جلسه مدیر کل آموزش و پرورش استان تابلوی مزین به بخشی از پیام مقام معظم رهبری در اجلاسیه سراسری نماز را به نماینده ولی فقیه در استان اهدا کرد.

به گزارش ایرنا بیش از ۵۹۰ هزار داش آموز استان در بیش از ۲۴ هزار کلاس درس مشغول تحصیل هستند.

۷۱۲۵/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =