۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۳
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83359616
۰ نفر
افزایش ۱۰۰ هکتاری کاشت طالبی در  شهرستان ورامین

تهران - ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین از آغاز برداشت محصول طالبی از مزارع این شهرستان خبر داد و افزود: کاشت این محصول در شهرستان ورامین افزایش یکصد هکتاری داشته است.

محمدحسین تاجیک روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال زراعی جاری بیش از یک هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی دشت ورامین زیر کشت طالبی رفته که این میزان نسبت به سال زراعی گذشته، افزایش یکصد هکتاری داشته است.
وی افزود: میزان عملکرد طالبی در هر هکتار ۲۵ تا ۳۰ تن می‌باشد که به دلیل وضعیت مناسب شرایط آب و هوایی، محصول طالبی امسال ورامین نسبت به سال گذشته از کیفیت بیشتری برخوردار است.
وی اظهار داشت: فصل برداشت طالبی در ورامین نسبت به سال گذشته با تأخیر دو هفته‌ای مواجه شده که این امر به دلیل خنک‌تر بودن هوا نسبت به سال قبل است.
تاجیک اظهار داشت: طالبی ورامین از محصولات مشهور این منطقه بوده و از کیفیت بسیار بالا برخوردار است و به تمامی مناطق کشور ارسال می‌گردد.
وی همچنین با اشاره به آغاز زمان برداشت محصول گندم از سطح مزارع شهرستان ورامین گفت: در سال زراعی جاری بیش از ۹ هزار هکتار از اراضی قابل کشت شهرستان ورامین زیر کشت محصول گندم رفته است که از هر هکتار زمین، ۵.۵ تا ۶ تن گندم برداشت می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی ورامین افزود: هم اکنون مراکز خرید دولتی و سیلوی ورامین آماده تحویل گندم مازاد بر نیاز کشاورزان است و هیچ گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.
شهرستان ورامین از بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت برخوردار است که به دلیل کمبود منابع آبی تنها ۳۸ هزار هکتار زیر کشت انواع محصولات کشاورزی می‌رود.
تهرام/۷۲۵۴/‏/‏۶۱۳۹


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =