۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۱
کد خبرنگار: 1386
کد خبر: 83359609
۰ نفر
مرکز رشد مستقر در پردیس آموزشی کشاورزی سعید آباد افتتاح شد

تبریز-ایرنا- مرکز رشد مستقر در پردیس آموزشی کشاورزی سعید آباد شهرستان بستان آباد امروز سه شنبه با حضور معاون علمی و فناوری ریس جمهوری افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، در مرکز رشد مستقر در پردیس موزشی کشاورزی سعید آباد شهرستان بستان آباد، واحدهای فن آور و شرکت‌های که نوآوری دارند، به عنوان شرکت فن آور فعالیت خود ر ا شروع می‌کنند تا دانش و فن آوری خود را تبدیل به ثروت بکنند.

امروز همچنین قرار بود مزرعه و باغ مدرن (hi-teck) مرکز تحقیقات کشاورزی سعید آباد شهرستان بستان آباد نیز با حضور معاون ریس جمهور احداث شود که این کار بعلت ضیق وقت توسط مسئولان استانی و شهرستانی انجام شد.

اکبر فتحی، رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در حاشیه عملیات احداث اولین مزرعه و باغ مدرن کشور در مرکز تحقیقات کشاورزی منطقه سعید آباد بستان آباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این مزرعه در ۱۰ هکتار زمین احداث می‌شود، افزود: در این مزرعه تمام تکنولوزی های روز دنیا در حوزه کشاورزی جمع آوری خواهد شد.

وی گفت: در این مزرعه، آبیاری و سمپاشی هوشمند، مبارزه با سرمازدگی و علف های هرز و لزوم استفاده از ظرفیت‌های علمی به صورت عملی و نمایش آنها برای بهره برداران استفاده خواهد شد.

فتحی با بیان اینکه تلاش می‌شود کشاورزی را از سنتی به سمت صنعتی شدن پیش ببریم و از ظرفیت‌هایی که در این حوزه برای ارز آوری وجود دارد، استفاده کنیم، ادامه داد: آذربایجان شرقی ظرفیت بالایی در حوزه کشاورزی دارد و می تواند زمینه های توسعه اقتصادی در منطقه رابوجود آورد.

معاون علمی و فناوری ریس جمهوری امروز همچنین در سفر خود به شهرستان بستان آباد از شرکت داروسازی «دانا» نیز بازدید کرد.

۷۲۳۹/‏۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =