سرمایه‌گذاران برای ایجاد شهرک‌های صنعتی  خصوصی  حمایت می‌شوند

قم-ایرنا- استاندار قم گفت: مجموعه مدیریت استان از ایجاد شهرک‌های صنعتی خصوصی حمایت می‌کند، بسیاری از تولیدکنندگان قمی ظرفیت ایجاد شهرک‌های خصوصی را دارند.

بهرام سرمست روز سه‌شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات شهرک صنعتی شکوهیه قم افزود: چرخ صنعت در استان را واحدهای تولیدی به حرکت درآورده‌اند و باید حمایت‌های لازم از سرمایه‌گذاران صورت بگیرد.
وی تاکید کرد: مدیران استانی باید با حضور فیزیکی در شهرک‌های صنعتی مشکلات صنعت و تولید را شناسایی در راستای رفع مشکلات قدم بردارند.
استاندار قم ادامه داد: چتر حمایتی سرمایه‌گذاری استان از سرمایه‌گذاران در چهارچوب‌های قانونی گسترده بوده و حمایت حداکثری از صنعت و تولید صورت خواهد گرفت.
وی در ادامه بیان کرد: برای بهبود وضعیت تولید باید تفکیکی بین کارآفرینان واقعی و افراد سودجو قائل شد، سابقه موفق و نوع فعالیت کارآفرینان نشان از اهلیت سرمایه‌گذاران و توسعه فازهای بعدی است.
وی اظهار داشت: حمایت از سرمایه‌گذاران و صنعت وظیفه ذاتی تمام مسئولان استانی است، اگر چرخ تولید در قم به حرکت درآید برخی از مشکلات موجود در زمینه اشتغال و رکود از بین می‌رود.
سرمست تصریح کرد: برخی از قوانین سبب ایجاد اختلال در رونق تولیدشده و مشکلی از پیش روی تولیدکنندگان برطرف نمی‌کند، اصلاح فرایندها و موانع تولید باید تا رسیدن به وضعیت مطلوب دنبال شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مشکلات سرمایه‌گذاری باید از مسیر قانونی و بر مبنای مستندات موجود پیش برود.
۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد حدود ۹۰ درصد مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می‌کنند.
قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.
استاندار قم امروز ضمن بازدید از چند واحد صننعتی استان، فاز توسعه آنها را نیز کلنگ زنی کرد، همچنین کلنگ فاز توسعه ای ۹۶ هکتاری شهرک شکوهیه، فاز شهرک کفش و دمپایی ماشینی استان نیز به زمین زده شد.

۷۴۰۳/‌‬ ۶۱۳۳/‌

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =