۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۳
کد خبرنگار: 2083
کد خبر: 83359589
۰ نفر
برداشت جو از مزرعه های میامی آغاز شد

شاهرود - ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی شهرستان میامی گفت: برداشت جو از مزرعه های این شهرستان با انجام نخستین درو در منطقه فرومد آغاز شد.

علی اصغر محمدی عصر سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان این که ۶ هزار و ۹۰۰ هکتارجو در شهرستان میامی کشت شده است، اظهار داشت: با توجه به بارش‌های مطلوب پیش بینی می‌شود برداشت این محصول نسبت به سال زراعی گذشته ۲۰ درصد افزایش یابد.

سال گذشته حدود ۱۵ هزار تن جو در این شهرستان تولید شد.

مدیر جهاد کشاورزی میامی افزود: امسال ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار جو آبی و چهار هزار و ۵۰۰ هکتار جو دیم در نقاط مختلف شهرستان کشت شد.
وی افزود: در سال زراعی جاری ۱۸ هزار و ۲۳۵ هکتار هم زیر کشت گندم رفته که از این میزان ۱۲ هزار و ۱۳۵ هکتار گندم دیم و ۶ هزار و ۱۰۰ هکتار آبی است.
محمدی خاطرنشان کرد: برداشت گندم و جو معمولاً از خردادماه در شهرستان میامی آغاز شده و تا نیمه اول تیرماه ادامه دارد.
وی گفت: تدابیر لازم برای نظارت بیشتر بر کار کمباین‌ها و تأمین سوخت آنها، خرید محصولات زراعی کشاورزان، جلوگیری از قاچاق گندم و برخورد با دلالان و افراد سودجو اندیشیده شده است.
مدیر جهاد کشاورزی میامی با تاکید بر اینکه برداشت گندم و جو حاصل دسترنج یکساله کشاورزان است، تصریح کرد: اقدام‌های لازم برای برداشت محصولات کشاورزان اندیشیده شده است.
وی از آمادگی پنج مرکز خرید در شهرستان خبر داد و افزود: این مراکز کار خرید گندم و جو را به صورت شبانه روزی انجام می‌دهند.
شهرستان میامی به خاطر آب و هوای مناسب و بارش‌های جوی مطلوب، قطب کشاورزی استان سمنان بوده و در تولید چند محصول مانند چغندر قند، گندم و آفتابگردان دیم مقام اول استان را دارد.
شهرستان میامی به خاطر شرایط آب و هوایی خوب و خاک حاصلخیز بیشترین تولید محصولات کشاورزی استان را به خود اختصاص داده است.
به طور معمول بیشترین برداشت گندم و جو استان در شهرستان میامی تولید می‌شود، میامی قطب تولید محصولات کشاورزی سمنان است و هر ساله با تولید ۲۳۰ هزار تن محصول کشاورزی و باغی حدود ۴۰ درصد تولیدات این استان را به خود اختصاص می‌دهد که در سال زراعی جاری ۳۳ هزار و ۲۰۸ تن گندم در این شهرستان برداشت شده است.

میامی قطب تولید محصولات کشاورزی سمنان است و هر ساله با تولید ۲۳۰ هزار تن محصول کشاورزی و باغی حدود ۴۰ درصد تولیدات این استان را به خود اختصاص می‌دهد که در سال سال گذشته ۳۳ هزار و ۲۰۸ تن گندم در این شهرستان برداشت شده است.
میامی در شرق استان سمنان، با ۲ بخش مرکزی و کالپوش و ۴۹ روستا بیش از ۴۰ هزار تن جمعیت دارد که ۸۸ درصد آنها در روستاها به کشاورزی، باغداری و دامداری اشتغال دارند.
۷۳۵۷/‏۷۴۰۸