۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۳
کد خبرنگار: 1369
کد خبر: 83359586
۰ نفر
کارگزاران حج از سیره پیامبر اکرم (ص) الگو گیرند

اصفهان - ایرنا - نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به جایگاه سفر معنوی حج، گفت: کارگزاران حج در برخورد با حجاج باید از سیره پیامبر (ص) الگو گیرند.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالفتاح نواب روز سه شنبه در همایش مدیران منطقه ۲ حج و زیارت کشور در اصفهان افزود: زائرانی که به حج مشرف می‌شوند شاید در طول یک عمر دیگر چنین فرصتی را پیدا نکنند و تمام اعمال این سفر را هم برای خدا و به دستور دین انجام می‌دهند.
وی ادامه داد: اگر شبانه روز برای این زائران فعالیت شود کار زیادی صورت نگرفته است زیرا در برابر کارگزاران افراد عاشقی هستند که از وقت و مال و خانواده خود برای دین گذشته‌اند.
وی با اشاره به سیره و روش پیامبر (ص) در برخورد با دیگران، تصریح کرد: ایشان همواره لبخند به لب داشت، خوش برخورد، بزرگوار، پوشاننده عیوب دیگران، مهربان، عذر پذیر، با صبر و حوصله، مردم دار، ساده و بی ریا و خویشتن دار بودند.
به گفته وی پیامبر (ص) با هر کس در حد توان فکری او سخن می‌گفت و سخنش کوتاه ولی پر محتوا و روشن بود و در برابر سخن دیگران گوش شنوا داشت.
معاون امور فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه برای هر زائر ۱۲ ریال سعودی سرانه فرهنگی در نظر گرفته شد، افزود: امسال برای حمایت از تولید کالای داخلی قرار است معادل ۱۰ ریال به صورت کالای فرهنگی به مدیران کاروان تحویل و معادل دو ریال به فعالیت‌های فرهنگی داخل و خارج اختصاص یابد.
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی مظلومی ادامه داد: همچنین بن و بروشور به منظور تأمین کتاب‌های مورد نیاز زائران برای آنها در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: در ایام تشریف و حضور کاروان‌ها در روز عرفه برنامه‌های فرهنگی به صورت مجتمع و یکپارچه انجام می‌شود و برای کاروان‌ها معین و معینه در نظر گرفته شدند کاروانی نداشته باشد می‌تواند از معین یا معینه کاروان همجوار خود بهره مند شوند.
وی اضافه کرد: برای تعدادی کاروان یک روحانی ارشد به عنوان رابط بعثه مشخص شده و شورای فرهنگی در کاروان‌ها به ریاست روحانی کاروان و دبیری رئیس کاروان فعالیت‌های فرهنگی را دنبال می‌کنند.
وی از مدیران کاروان خواست جلسات آموزشی مطابق با سرفصل‌های ابلاغی ارائه و به منظور ارتقای دانش و بصیرت زائران از تولیدات آموزشی چند رسانه‌ای تهیه شده استفاده شود.
همایش آموزشی و توجیهی منطقه ۲ سازمان حج و زیارت کشور شامل مدیران ستادی و کارگزاران حج از استان‌های اصفهان، کرمان، یزد و چهارمحال بختیاری روز سه شنبه در خانه معلم شماره ۳ اصفهان برگزار شد.

۶۰۲۶/‏/۷۱۳۴/

 

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =