۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۵
کد خبرنگار: 1360
کد خبر: 83359581
۱ نفر
نگاه راهبردی به گردشگری اولویت اصفهان است

اصفهان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: نگاه راهبردی به مقوله گردشگری به عنوان یکی از اولویت های این استان محسوب می شود.

حسن قاضی عسگر روز سه شنبه در نخستین اجلاس هم اندیشی رئیسان کمیسیون‌های گردشگری شوراهای اسلامی کلانشهرهای مراکز استان‌ها در اصفهان افزود: توجه ویژه به گردشگری به توسعه اقتصادی، اشتغالزایی و رشد استان کمک می‌کند.
وی با بیان اینکه سال گذشته بجز بخش خدمات در بخش‌های کشاورزی، صنعت و دیگر بخش‌ها با رشد منفی مواجه بودیم، اظهارداشت: با توجه بیشتر به بخش گردشگری می‌توانیم رشد بیشتری را در خدمات داشته باشیم.
به گفته وی توزیع ثروت یکی از ویژگی‌های گردشگری است که به توزیع عدالت در جامعه هم کمک می‌کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان اظهار داشت: با توجه بیشتر به بخش گردشگری می‌توانیم بخشی از سو مدیریت‌ها را شناسایی و احصاء کنیم و در راستای بهبود مدیریت پیش رویم.
وی بیان کرد: زیرساخت‌های گردشگری یکی از مسائل اساسی و با اهمیت است که گردش مالی و زمینه‌های رشد اقتصادی را به همراه دارد.
قاضی عسگر تصریح کرد: توسعه اقتصادی، گردش مالی و حفاظت از فرهنگ غنی کشور با توجه به گردشگری محقق می‌شود.
وی اضافه کرد: با توسعه گردشگری می‌توانیم از ذره ذره این دارایی‌ها استفاده کنیم و برای استان و کشور ثروت ایجاد کنیم و از طریق آن دیپلماسی آگاهانه و هدفمند را با دنیا دنبال کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: گردشگری یک کانال برقراری دیپلماسی هدفمند و آگاهانه است که به سیاست‌های آگاهانه و خلاقانه نیاز دارد.
وی افزود: با تشکیل ساختارهای مناسب در این زمینه می‌توانیم گردشگری را توسعه دهیم و آن‌را به طور هدفمند به پیش ببریم.
نخستین اجلاس هم اندیشی رئیسان کمیسیون‌های گردشگری شوراهای اسلامی کلانشهرهای مراکز استان‌های کشور، امروز با حضور اعضایی از شورای شهرهای اصفهان، اهواز، کرمانشاه، کرمان، زاهدان، رشت، ارومیه، اراک، قم، کرج و مشهد به میزبانی اصفهان در کتابخانه مرکزی این شهر آغاز به کار کرد.
امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بین کمیسیون‌های گردشگری کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور یکی از مهمترین دستور کارها در این اجلاس ۲ روزه است.

هدف این تفاهمنامه پنج ماده‌ای، توسعه گردشگری و بهره مندی از منافع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ناشی از آن از طریق تشکیل یک دبیرخانه دائمی متشکل از نمایندگان کمیسیون‌های گردشگری یا کمیسیون‌های مرتبط با حوزه گردشگری شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها خواهد بود.
۷۱۵۰/‏۶۰۲۶/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =