سلطانی فر: مسئول ورود غیرمجاز تماشاگران در دیدار فینال جام حذفی نبودیم

تهران - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان با تاکید براینکه مسئولیت امنیت دیدارها برعهده نیروی انتظامی است، گفت: وزارت ورزش مسئول ورود غیر مجاز تماشاگران در فینال جام حذفی نبود.

«مسعود سلطانی فر» در نشست با اعضای فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، برگزاری سالانه پنج هزار و ۵۰۰ مسابقه فوتبال را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در دو تا سه مسابقه هم مشکل پیش آمده که با درایت و هماهنگی به خیر گذشت و در همه جای دنیا نیز این حوادث بوجود می‌آید.

وی با بیان اینکه در برگزاری مسابقات فوتبال عوامل مختلفی، مؤثر و دست اندرکار است، تصریح کرد: ورزشگاه‌های فوتبال از ۱۰ تا ۱۲ ساعت قبل از برگزاری در اختیار نیروی انتظامی قرار دارند و آنها هستند که حاکم مطلق نظم و امنیت هستند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: قرار بوده در ورزشگاه اهواز جایگاه تماشاگران تیم داماش گیلان به ظرفیت، سیصد تا چهارصد نفر حفظ شود ولی این اتفاق نیفتاد و عوامل انتظامی نتوانستند این جایگاه را حفظ کنند. این مهم برخلاف مصوبات شورای تأمین بوده، بنابراین نباید به وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال برای این مساله، ایراد گرفت.

این مقام مسئول گفت: اگر جایگاه تماشاگران داماش حفظ نشده و تماشاگران بصورت غیرقانونی وارد شدند و بیشتر از ظرفیت ورزشگاه اجازه ورود یافتند، باید بررسی شود چه کسی کوتاهی کرده و چرا افراد زیادی بدون بلیط وارد شدند.

سلطانی فر در ادامه توضیح داد: آنچه مسلم است، بلیط فروشی الکترونیکی هم حلال مشکلات نیست و تا کنترل دقیقی صورت نگیرد، مشکلی حل نمی‌شود. بطور نمونه در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال، ٦ هزار نَفَر داخل سالن در ارومیه بودند و یک هزار نَفَر هم با بلیط در بیرون سالن حضور داشتند. پس همه باید دست به دست هم دهند تا هر ارگانی وظیفه خودش را انجام دهد.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش حق پخش تلویزیونی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: از یک سال و نیم پیش جلسات مختلفی را با رئیس سازمان صدا و سیما و معاونین رسانه ملی داشتیم، اما اراده‌ای در صدا و سیما برای حل مشکل حق پخش تلویزیونی نمی‌بینیم.

سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش واگذاری باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال را مورد تاکید قرار داد و آن را عزم جدی دولت دانست و تصریح کرد: در واگذاری این ۲ باشگاه در صدد رفع موانع هستیم تا این واگذاری با کمک نمایندگان مجلس در سال ٩٨ انجام شود.

وزیر ورزش و جوانان گفت: در اجرای مصوبه مجلس، موانعی وجود دارد که در طی جلسه‌ای که با رئیس مجلس شوارای اسلامی داشتیم، مقرر شد پیشنهادات را ارائه دهیم و در این راستا اقدامات مؤثری هم انجام شده است.

سلطانی فر در بخش پایانی با اشاره به موضوعات فرهنگی، اظهار داشت: مسائل فرهنگی داخل استادیوم‌ها جدا از شرایط فرهنگی بیرون از استادیوم نیست و فوتبال توأم با هیجان است و بسیاری برای تخلیه هیجانات مَی آیند و به امید خدا تلاش مَی کنیم با کمک رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی، این مشکلات را برطرف کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =