استکی: از تیمی که در آسیا باخت، انتظار معجزه در جهانی نداریم

تهران - ایرنا - رئیس سازمان تیم های ملی بوکس با اشاره به برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان، گفت: از تیمی که در آسیا نتیجه نگرفت، نباید انتظار معجزه در مسابقات جهانی داشته باشیم.

«علیرضا استکی» روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: از یک خردادماه مرحله جدید اردوهای آماده سازی تیم ملی بزرگسالان آغاز شد و تا امروز ۲ مرحله اردو را برگزار کردیم.

وی افزود: این اردوها برای ایجاد هماهنگی و آمادگی نسبی نفرات بود. در واقع می‌خواستیم دریابیم که بوکسورها در دو تا سه سال گذشته در چه شرایطی در تیم ملی قرار داشتند.

استکی گفت: در روزهای نخست یک انتخابی داشتیم و نفراتی که بیرون مانده بودند را نیز فراخواندیم تا فرصت دیگری داشته باشند.

این مربی جوان ادامه داد: از فردا (چهارشنبه) مسابقات انتخابی تیم ملی در مجموعه ورزشی انقلاب آغاز می‌شود و سه روز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در پایان رقابت‌ها، ۱۶ بوکسور در هشت وزن اردونشین باقی می‌مانند تا برای مسابقات قهرمانی جهان که شهریورماه در روسیه برگزار می‌شود، آماده شوند.

رئیس سازمان تیم‌های ملی، گفت: ما به نام و نتایج گذشته بوکسورها کاری نداریم و مهم عملکردی است که در انتخابی‌ها دارند.

وی افزود: پس از مسابقات جهانی روسیه، پیکارهای قهرمانی کشور برگزار می‌شود و بهترین‌های این رقابت را در چند مرحله به اردو دعوت می‌کنیم تا برای پیکارهای قاره‌ای که دارای سهمیه المپیک است، مهیا شویم.

استکی گفت: پس از گزینش نفرات، عملاً ۲ ماه برای حضور در مسابقات جهانی فرصت داریم. از تیمی که در آسیا عملکرد خوبی نداشت نباید انتظار داشته باشیم تا در رویداد جهانی دست به کارهای بزرگی بزند.

وی افزود: برابر حریفان دست و پا بسته نیستیم، اما رویایی هم فکر نمی‌کنیم. قطعاً در مسابقات قاره‌ای، می‌توانیم سهمیه‌های خوبی برای رسیدن به المپیک ۲۰۲۰ کسب کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =