۹ هکتار اراضی ملی از زمین خواران در هرسین پس گرفته شد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی هرسین گفت: با تلاش ماموران پلیس، ۹ هزار متر از اراضی ملی در این شهرستان به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال از دست زمین خواران پس گرفته شد.

پایگاه خبری پلیس روز سه شنبه به نقل از سرهنگ «همتعلی شکری» اعلام کرد: پس از دریافت گزارش و شکایتی از اداره منابع طبیعی شهرستان مبنی بر تصرف اراضی ملی در محله قملیجه این شهرستان، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: کاراگاهان پلیس آگاهی توانستند در تحقیقات خود و با انجام کارهای اطلاعاتی فرد زمین خوار را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی دستگیر کنند.

سرهنگ شکری تصریح کرد: طبق نظر کارشناسان، ارزش زمین کشف شده به ۷۰۰ میلیون ریال می‌رسد.

فرمانده انتظامی شهرستان هرسین در پایان از معرفی متهم دستگیر شده به دستگاه قضائی برای سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم خبر داد.

۳۵۰ هزار نخ سیگار قاچاق در کنگاور کشف شد

فرمانده انتظامی کنگاور از کشف ۳۵۰ هزار نخ سیگار قاچاق در این شهرستان به ارزش یک میلیارد و یکصد میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ «عزیز الهیاری» اظهار داشت: پس از اطلاع مأموران ایستگاه بازرسی شهید زنگنه مبنی بر اینکه یک دستگاه خودروی وانت که حامل سیگار قاچاق است و قصد ورود به شهرستان را دارد، رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: مأموران پلیس کنگاور پس از مشاهده خودروی مذکور موفق به توقیف آن شدند.

فرمانده انتظامی کنگاور با اشاره به توقیف خودروی حامل سیگار قاچاق، از دستگیری راننده آن و معرفی به دستگاه قضائی برای سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم خبر داد.

۷۴۵۸/‏۸۰۶۶