بیش از ۵۰ هزار واحد مسکن برای مددجویان بهزیستی احداث می شود

شهرکرد- ایرنا- معاون امور مشارکت های مردمی، موسسات غیردولتی و توانمندسازی امور مجلس سازمان بهزیستی گفت: ساخت ۵۰ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن برای معلولان در سطح کشور در دست احداث است.

ذوالفقار یزدانمهر روز سه شنبه در آئین واگذاری مسکن خانوارهای ۲ معلولی در استان چهارمحال بختیاری گفت: این واحدهای مسکونی از محل اعتبارات دولتی، مشارکت مردمی، خیران و طریق اعتبارات و تسهیلات بانکی در دست احداث است که پیش بینی می‌شود تا پایان سال به بهره برداری برسد.

وی با تاکید بر ا اینکه ۱۱۳ هزار نفر از مددجویان این سازمان از جمله معلولان، زنان سرپرست خانوار، کودکان بد سرپرست و بی سرپرست و آسیب دیدگان اجتماعی فاقد مسکن و پشت نوبت دریافت زمین و تسهیلات مسکن هستند، اظهار داشت: احداث مسکن برای مددجویان در قالب تفاهم نامه‌های مختلف با نهادهای عمومی و مردمی از جمله طرح جهاد همبستگی ملی با سپاه پاسداران، قرارگاه محرومیت زدایی و قرارگاه خاتم در دست اجراست.

به گفته وی، در ۳ سال گذشته بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان احداث و واگذار شده است.

یزدانمهر افزود: به منظور تأمین مسکن خانواده‌های دارای ۲ معلول و بیشتر ۳۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت در روستاها و در شهرها ۵۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت ۱۲ ساله پرداخت می‌شود.

به گزارش ایرنا، در این آئین ۸۰ واحد مسکن خانواده‌های ۲ معلولی در شهرها و روستاهای استان با اعتباری بیش از ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال واگذار شد.

۶۰۲۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =