بی توجهی به جاده های ملی غیرقابل توجیه است

یاسوج- ایرنا- نماینده مردم بویراحمد و دنا روز سه شنبه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، بی توجهی به وضعیت جاده های استان و کریدور ملی شمال به جنوب را غیر قابل توجیه دانست.

به گزارش ایرنا، غلام محمد زارعی گفت: تصادفات در جاده‌های استان کهگیلویه و بویراحمد به کابوسی وحشتناک برای مردم و مسئولان تبدیل شده است.
زارعی در نشست علنی صبح سه شنبه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب دارای ۴۸۰ کیلومترراه اصلی و ۹۳۲ کیلومتر راه فرعی است به همین دلیل تردد بسیار زیادی در این مسیرها انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه میانگین سالیانه تردد خودرو در مسیر یاسوج - اصفهان ۶ میلیون تردد است، افزود: در سال جاری در مسیر یاسوج شیراز ۲ و نیم میلیون خودرو و در مسیر بابامیدان - گچساران پنج میلیون خودرو تردد کرده است.
زارعی اضافه کرد: به دلیل تردد سنگین و وضعیت نابسامان جاده‌ها از نظر عرض جاده‌ها و وجود نقاط حادثه خیز از ابتدای سال جاری تا کنون سه هزار و ۲۱۵ نفر به دلیل تصادفات جان خود را از دست داده و یا دچار مصدومیت شدید شده اند.
نماینده مردم بویراحمد و دنا کشته شدگان حوادث جاده‌ای را ۶۰ نفر اعلام کرد و تصریح کرد: این تعداد معادل تلفات جانی حادثه خونبار هواپیماست.

وی با اشاره به اینکه در تصادف هفته گذشته سه دانشجوی نخبه دانشگاه یاسوج در آن جان باختند گفت: چه کسی باید جوابگو باشد، مشکلات را با چه کسی باید مطرح کنیم که جاده‌های که نقش ملی دارند در چنین وضعیتی قرار دارند که هر روز شاهد این تصادف خونبار در آنها هستیم.

زارعی ضمن درخواست از رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی درخصوص رسیدگی به وضعیت جاده‌ها ابراز داشت: نگاه جدی و مسئولانه به وضعیت راه‌های این استان می‌تواند جلوی این حوادث خونبار را بگیرد.

جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد سالانه تلفات زیادی می‌گیرد و در یک فقره تصادف در هفته گذشته ۸ نفر از اعضای یک خانواده جان باختند.

دو دانشجوی پزشکی و ۳ دانشجوی دانشگاه یاسوج نیز در ماه گذشته جان خود را از دست دادند.

کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۶ هزار کیلومتر جاده دارد که کمتر از ۱۵۰ کیلومتر آن بزرگراه است.

۹۹۲۹/‏۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =