اجرای گروه کُر ارمنستان در تهران

تهران- ایرنا- سفیر ارمنستان در دیدار با معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از اجرای گروه کُر ارمنستان در آینده به مناسبت بزرگداشت کمیتاس آهنگساز ارمنی در تهران خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «آرتاشس تومانیان» سفیر کشور ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران، با سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری دیدار و درباره گسترش و تقویت روابط فرهنگی – هنری دو کشور گفت و گو کردند.

تومانیان با بیان اینکه روابط فرهنگی و هنری دو کشور ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران می‌تواند عمیق‌تر و قوی‌تر باشد اظهار داشت: دو کشور می‌توانند برای معرفی فرهنگ‌ها به یکدیگر همکاری کنند و تمایل داریم فرهنگ و هنر ارمنستان در ایران بیشتر معرفی و شناسانده شود و از معاونت امور هنری می‌خواهیم که برای گسترش روابط فرهنگی و هنری کمک کند و فرهنگ و هنر ایران نیز در ارمنستان معرفی شود.

وی با اشاره به اشتراکات فرهنگی دو کشور و استواری بنیاد روابط دوستی ایران و ارمنستان بر فرهنگ خاطرنشان کرد: در روابط فرهنگی، هنری دو کشور کارهایی انجام شده اما بیشتر باید فعالیت شود.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار با تأکید بر همکاری فرهنگی و هنری دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان گفت: پیوندهای عمیقی در زمینه هنرهای مختلف مانند موسیقی بین ایران و ارمنستان است و دو کشور نغمه‌های مشترکی دارند. با این نزدیکی و پیوند فرهنگی، انتظار می‌رود روابط فرهنگی و هنری گسترده‌تر باشد. تاکنون نیز فعالیت‌هایی در زمینه‌های هنری بین دو کشور انجام شده است که می‌تواند این فعالیت‌ها در زمینه برگزاری و اجرای برنامه‌های هنری و رفت و آمد هنرمندان دو کشور افزایش یابد. نزدیکی و ارتباط فرهنگی دو کشور قابل توسعه است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز استقبال می‌کند.

حسینی تصریح کرد: علاوه بر برنامه‌های هنری و ارتباط و تعامل هنرمنذان دو کشور، جشنواره‌های هنری مانند جشنواره‌های تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و مد و لباس فجر، فرصتی برای ارتباط بیشتر هستند و گروه‌های هنری ارمنستان می‌توانند در این رویدادها حضور داشته باشند و از سوی دیگر، هنرمندان و گروه‌های ایران نیز به تناسب در جشنواره‌های هنری ارمنستان حضور پیدا کنند. این رویدادها می‌تواند مقدمه ارتباط و تعامل هنرمندان باشد. گفتگوها و ارتباطات فرهنگی بین ایران و ارمنستان به آسانی ادامه خواهد یافت و تقویت می‌شود و دولت جمهوری اسلامی ایران نیز تمایل دارد روابط فرهنگی، هنری و دوستانه با کشورهای همسایه تداوم یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =