آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی ۳۰ و ۳۱ برگزار می‌ شود

تهران - ایرنا - آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی (Ph.D) روزهای پنج شنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ خرداد ماه برگزار می‌ شود.

به گزارش روز سه شنبه معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برنامه زمان بندی اجرای این آزمون در سال ۹۸ از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد. این آزمون در ۶۴ رشته علوم پایه پزشکی و بهداشت، ۲ رشته دندانپزشکی و ۱۳ رشته داروسازی در پایان این هفته برگزار می‌شود و کلید اولیه از ساعت ۱۸ روز شنبه یکم تیرماه اعلام می‌شود.

داوطلبان از شنبه یکم تا سه شنبه چهارم تیرماه فرصت دارند اعتراض به سوالات آزمون را تنها به صورت اینترنتی ارسال کنند.

کلید نهایی آزمون از ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۵ تیرماه اعلام می‌شود.

زمان اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته / محل از سوی داوطلبان از ۲۶ تا ۳۰ تیرماه است و در هفته سوم مرداد ماه نیز اسامی داوطلبان واجد شرایط مصاحبه اعلام خواهد شد.

مصاحبه واجدین شرایط از هفته چهارم مرداد ماه تا نیمه اول شهریورماه انجام می‌شود و نتایج نهایی هفته آخر شهریور ماه اعلام می‌شود.

گفتنی است، بنابر اعلام دبیرخانه علوم پایه، داوطلبان آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی رشته‌های بهداشت حرفه‌ای و علوم و فناوری‌های تصویربرداری پزشکی- گرایش تصویربرداری عصبی مجاز به استفاده از ماشین حساب ساده (بدون حافظه و قابلیت برنامه ریزی) هستند./‏