۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۸
کد خبرنگار: 1150
کد خبر: 83359496
۰ نفر
استاندار فارس از طرح های شاخص شهری شیراز بازدید کرد

شیراز- ایرنا- استاندار فارس سه شنبه از شماری از طرح های شاخص شهری شیراز بازدید کرد و بر شتاب بخشی به روند ساخت این طرح ها تاکید کرد.

عنایت الله رحیمی در این بازدیدها که با حضور فرماندار شهرستان شیراز و جمعی از مدیران شهری صورت گرفت، بر شتاب بخشی به اجرای طرح‌های شهری با هدف تسهیل در امور شهروندان تاکید کرد.
استاندار فارس از روند اجرای پروژه‌های شاخص مدیریت شهری شیراز همچون مجموعه سینمایی جوان در فلکه کوزه گری، تقاطع باهنر – کمربندی، فرهنگسرای فرزانگان واقع در بلوار طلاییه، تقاطع مهدیه - امیرکبیر، بلوار در حال احداث مهدیه، تقاطع شهید رودکی و مجتمع آموزشی شهرداری شیراز بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با ابراز خرسندی از اقدامات شهرداری شیراز عنوان کرد: این پروژه‌ها با دیدگاه ایجاد توازن منطقه ای و عدالت اجتماعی و با تاکید بر مناطق کمتر توسعه یافته هدف‌گذاری شده است.

رحیمی گفت: این پروژه‌های با شعار اصلی شورای پنجم شهر شیراز که توسعه فرهنگی و تاکید بر شهر انسان محور است همخوانی داشته و بر پیشرفت کالبدی و ترافیکی شهر نیز اثر گذار خواهد بود.

استاندار فارس با اشاره به بازدید خود از پردیس سینمایی بوستان جوان در منطقه کوزه‌گری افزود: این مجموعه که شامل سالن‌های سینما و آمفی تئاتر روباز است با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان در دست اجرا است.
وی با بیان اینکه طبق برنامه ریزی شهرداری شیراز این پروژه ۱۸ ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید بیان کرد: پروژه پردیس سینمایی در منطقه کوزه‌گری نیز برای اصلاح توزیع نامتناسب خدمات و ایجاد توازن در آن است.


سال شکوفایی طرح‌های عمرانی شهری در حوزه فرهنگی
شهردار شیراز در حاشیه این بازدیدها گفت: بیش از ۱۸ پروژه شاخص عمرانی و فرهنگی در سطح این کلانشهر با اعتباری بالغ بر ۴۶۰ میلیارد تومان در حال ساخت است.
حیدر اسکندرپور در جمع خبرنگاران، افزود: سال ۹۸، سال شکوفایی پروژه‌های عمرانی شهر شیراز به ویژه در حوزه فرهنگی است و با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش می‌شود در ایام دهه فجر امسال پروژه‌هایی در سطح ملی را افتتاح شود.
شهردار شیراز با اشاره به افتتاح فرهنگسرای فرزانگان و فرهنگسرای حکمت تا پایان امسال اظهار داشت: پردیس سینمایی جوان در فلکه کوزه گری نیز از جمله پروژه‌های تأثیرگذار فرهنگی برای شهروندان و به ویژه ساکنین جنوب و شرق شیراز است که درصدد هستیم سال آینده آن را به بهره برداری برسانیم، همچنین با نهادهای متولی رایزنی می‌کنیم تا فیلم‌های جشنواره فجر سال ۹۹ را در سالن‌های پردیس سینمایی جوان برای شهروندان و علاقه مندان به نمایش بگذاریم.
اسکندرپور رویکرد پروژه‌های جدید شهرداری شیراز را نرم افزاری و فرهنگی دانست و اضافه کرد: طی هفته‌های آینده کلنگ مجموعه نمایشی و فرهنگی فدک در بلوار نصر (کفترک) و پیاده راه واقع در محدوده باغات قصردشت به زمین زده می‌شود.

فرهنگسرای فرزانگان، فرصت فرهنگی برای شهروندان ساکن در محدوده منطقه ۹
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز ضمن بازدید از فرهنگسرای فرزانگان با بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی واقع در بلوار طلاییه جنب ساختمان شهرداری منطقه ۹ گفت: افتتاح این مجموعه یک فرصت شایسته فرهنگی برای شهروندان ساکن در محدوده منطقه ۹ و شهرک‌های اطراف کمربندی است که بتوانند بدون مراجعه به مرکز و غرب شیراز از سینما، سالن ورزشی، گالری نمایش آثار هنری، قرائت خانه و … استفاده کنند.
حسین آرگیو در ادامه بازدیدهای مسولان استانی و شهری از تعدادی از طرح‌های عمرانی در حال ساخت شیراز و در حاشیه بازدید از پروژه مهدیه – امیرکبیر خاطرنشان کرد: این پروژه با بیش از ۳۱ درصد پیشرفت فیزیکی تکمیل کننده رینگ پیرامونی و از پروژه‌های شاخص شیراز است که در صورت تملک املاک مورد مسیر و تزریق منابع مالی تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد، همچنین بلوار مهدیه به عنوان معبر متصل کننده تقاطع مهدیه – امیرکبیر و تقاطع شهید رودکی نیز هم اکنون در دست اجراست.
وی تکمیل رینگ پیرامونی شیراز، ایجاد نوار سبز حاشیه‌ای در اطراف تقاطع و ایجاد مسیر دسترسی ایمن شهروندان به پارک چنارراهدار را از جمله اهداف احداث تقاطع مهدیه – امیرکبیر عنوان کرد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز احداث مجتمع آموزشی شهرداری را گامی جهت ارتقای سرانه آموزشی سطح شهر و افزایش رفاه کارمندان شهرداری در خصوص آموزش فرزندانشان دانست و افزود: این مجتمع آموزشی در خیابان فرهنگ شهر و در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع در حال احداث است که هم اکنون بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

افتتاح تقاطع باهنر – کمربندی تا پایان سال جاری
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز نیز به خبرنگاران گفت: در بازدید شهردار شیراز و استاندار فارس از پروژه‌های عمرانی سطح شهر، راهکارهای مناسب برای تسریع در عملیات عمرانی این پروژه‌ها ارائه شد.
کریم شکوهیان با اشاره به بازدید امروز جمعی از مدیران استانی و شهری از عملیات عمرانی مجموعه سینمایی جوان واقع در فلکه کوزه گری اضافه کرد: این پروژه با پنج هزار مترمربع زیربنا شامل پنج سالن سینما و تئاتر در حد بین المللی است و تلاش داریم تا پایان سال ۹۹ آن را به بهره برداری برسانیم، بهره برداری از مجموعه سینمایی جوان زمینه ساز ارتقای سطح فرهنگی شرق و جنوب شیراز، کاهش محرومیت و افزایش دسترسی به مکان‌های فرهنگی برای ساکنین جنوب شرق شیراز می‌شود.
وی تقاطع باهنر – کمربندی را یکی دیگر از پروژه‌های شاخص شهرداری شیراز دانست و افزود: این پروژه هم اکنون بیش از ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید، تقاطع باهنر – کمربندی در راستای کاهش تصادفات محدوده کمربندی و افزایش ایمنی عبور و مرور شهروندان و ساکنین شهرک‌های واقع در جنوب کمربندی در حال اجراست.
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز ضمن یادآوری افتتاح فاز نخست پروژه شهید رودکی در هفته دولت سال گذشته گفت: هم اکنون فاز دو و سه این پروژه با مجموعاً بیش از ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست که با برنامه ریزی های انجام شده در پایان سال ۹۸ به بهره برداری می‌رسد.
شکوهیان خاطرنشان کرد: پروژه شهید رودکی، بلوار در حال احداث مهدیه را از یک سو به کمربندی و از سوی دیگر به تقاطع مهدیه – امیرکبیر در ابتدای جاده بوشهر متصل می‌کند که با بهره برداری از این مجموعه، شاهد بهبود ترافیک در ورودی غربی شیراز و کاهش حضور ماشین‌های سنگین در سطح شهر خواهیم بود.
۹۸۷۳/‏‬ ۲۰۲۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =