واگذاری ۸۰ واحد مسکونی به خانواده های ۲ معلولی در چهارمحال وبختیاری

شهرکرد- ایرنا- واگذاری ۸۰ واحد مسکئنی به خانواده های ۲ معلولی از روز سه شنبه در استان چهارمحال وبختیاری با حضور معاون امور مشارکت های مردمی، موسسات غیر دولتی و توانمندسازی امور مجلس سازمان بهزیستی آغاز شد.

سرپرست بهزیستی چهارمحال وبختیاری گفت: ۶۰ واحد از این تعداد در مناطق روستایی و ۲۰ واحد نیز در مناطق شهری واگذار می‌شود.

معصومه محمدی روز سه شنبه در آئین واگذاری این واحدهای مسکونی افزود: برای احداث این واحدها بیش از ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات بلاعوض، آورده افراد و تسهیلات ارزان قیمت هزینه شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون تأمین زمین برای احداث مسکن مددجویان و خانواده‌های ۲ و چند معلولیتی یکی از مشکلات این سازمان است، اظهار داشت: در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و کمک بلاعوض مسکن مددجویان بهزیستی و خانواده‌ای دارای چند معلول مشکلی وجود ندارد.

وی خانواده‌های دارای چند معلول در نوبت دریافت مسکن استان را ۴۰۰ خانواده عنوان کرد و گفت: تا پایان امسال ۲۳۲ خانواده دارای چند معلول صاحب خانه خواهند شد.

به گفته وی، استان چهارمحال و بختیاری در بخش تأمین مسکن خانواده‌های دارای چند معلول در سطح کشور رتبه دوم را دارد.

محمدی با تاکید بر مناسب سازی مسکن مددجویان به عنوان یکی از اولویت‌های سازمان بهزیستی افزود: در مسکن‌های جدید احداث شده مناسب سازی طراحی و اجرا شده و طرح مناسب سازی برای مسکن‌های قدیمی نیز در دست اجراست.

به گزارش ایرنا، در استان چهارمحال و بختیاری ۳۲ هزار معلول شناسایی شده وجود دارد که حدود ۹ هزار معلول از این تعداد مستمری بگیر دائم هستند.

۷۳۶۰/‏۶۰۲۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =