۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۴
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83359472
۰ نفر
پروژه کارت بلیت اتوبوسرانی ورامین افتتاح شد

تهران – ایرنا - سیستم پرداخت کرایه الکترونیک (کارت بلیت) سازمان اتوبوسرانی شهرداری ورامین با حضور فرماندار روز سه شنبه به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، فرماندار ورامین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: سیستم پرداخت کرایه اتوبوس‌های ورامین برای اولین بار به صورت الکترونیک و به صورت طرح مشترک با کارت بلیت‌های مترو و اتوبوس‌های بی آر تی شهرداری تهران اجرا شده و از این پس شهروندان می‌توانند با استفاده از کارت الکترونیک، کرایه خود را بدون پرداخت وجه نقد پرداخت کنند.
وی افزود: سیستم پرداخت کرایه علاوه بر ایجاد آرامش روحی و روانی برای مسافر باعث حذف مشکل پول خرد شده که موجب رضایت راننده و مسافر می‌شود.
وی تصریح کرد: سازمان اتوبوسرانی تعدادی کیوسک برای خرید و تأمین اعتبار کارت بلیت‌های اتوبوس در سه نقطه میدان امام حسین (ع)، میدان رازی و شهرک مدرس مستقر نموده تا همشهریان ورامینی برای خرید کارت بلیت دچار مشکل نشود.
کاغذلو گفت: استفاده از کارت‌های الکترونیک در هزینه‌های تردد افراد نیز صرفه اقتصادی دارد چرا که در هر بار سفر با استفاده از کارت‌های الکترونیک، مسافران حدود ۱۲۰ تومان کمتر از حالت نقدی پول کرایه پرداخت می‌کنند.
وی کرایه نقدی مسیر ورامین به متروی جوانمرد قصاب تهران را ۲,۵۰۰ تومان و با کارت الکترونیک ۲,۳۷۶ تومان اعلام کرد.
کاغذلو افزود: شهروندان ورامینی با استفاده از این کارت می‌توانند از شبکه مترو و اتوبوس‌های بی آر تی تهران نیز استفاده کنند.
فرماندار ورامین تصریح کرد: پیش بینی‌های لازم با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و سرمایه گذاران این طرح برای استفاده و راحتی شهروندان انجام شده و از امروز شهروندان می‌توانند از این خدمت استفاده کنند.
وی تأکیدکرد: تمامی دستگاه‌های کارت بلیت سالم و بدون نقص می‌باشند و به هیچ عنوان نسبت به پرداخت کرایه نقدی اقدام نکنند.
کاغذلو گفت: در فاز نخست اجرای این طرح، ۷۳ دستگاه اتوبوس خط ورامین به مترو جوانمرد به سیستم کارت الکترونیک مجهز شده‌اند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/۷۲۵۴/‏/‏۶۱۳۹
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =