نخستین گام برای توسعه صادرات برگزاری موفق نمایشگاه های خارجی است

تهران-ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران گفت: نخستین گام برای توسعه صادرات برگزاری موفق نمایشگاه های خارجی است اما این مهم در سال های گذشته به دلیل نبود خلاقیت لازم کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

«بهمن حسین زاده» امروز سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و مواد غذایی در جمع خبرنگاران افزود: تفکرات نمایشگاهی در سال‌های گذشته به روز نبوده و در این راستا باید با بها دادن به جوانان تیم‌های نوآورانه و خلاق در امور نمایشگاهی ایجاد کنیم و به علم روز تجهیز شویم.

وی با انتقاد از اینکه در سال‌های گذشته حتی یک کار تحقیقاتی در حوزه نمایشگاهی انجام نشده، تاکید کرد: معاونت نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران مأموریت یافته تا با انجام پژوهش لازم بازخوردی از برگزاری نمایشگاه‌ها گرفته، میزان تأثیر برپایی نمایشگاه‌ها در تولید ناخالص داخلی را بررسی کرده و تأثیر گزاری آن در حوزه توریزم نمایشگاهی را مورد تحقیق قرار دهد.

حسین زاده تاکید کرد: در گذشته همواره کارشناسان دلسوز این مجموعه درحاشیه بوده‌اند و در عمل هیچ کار تحقیقاتی در حوزه نمایشگاهی انجام نشده اما امروز با تغییر در رویکردها توسعه فناوری‌های نو و توسعه استارت آپ های نمایشگاهی را در برنامه خواهیم داشت و در موضوع صادرات با برنامه ریزی عمل خواهیم کرد.

این مقام مسئول در پاسخ به ایرنا در خصوص حضور پررنگ استارت آپ ها در نمایشگاه‌ها خاطرنشان کرد: استارت آپ ها فکرها و ایده‌های جالبی دارندو باید توانمندی جوانان باور شود. با حضور استارت آپ ها در نمایشگاه‌ها می‌توان به حل مسائل و مشکلات مبتلابه بخش‌های تولید همت گماشت.

وی گفت: شرکت سهامی نمایشگاه‌ها آماده است تا فضای لازم را در اختیار کارخانجات قرار داده تا قطعات وتجهیزاتی که به دلیل تحریم‌ها و سایر مشکلات با رکود در تولید مواجه شده‌اند را به شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ های خلاق و توانمند برای تولید سفارش دهد.

حسین زاده همچنین از برنامه ریزی برای جلب و جذب شرکت‌های خارجی در نمایشگاه‌های بین المللی ایران با همراهی مجریان و رایزنان بازرگانی خبر داد و گفت: شرکت سهامی با دعوت از هیأت‌های تجاری و پرداخت هزینه حضورخارجی ها در تلاش است تا فعالان اقتصادی کشورمان را در جلسات رودرو (بی توبی) با خارجی مواجه سازد.

وی در خاتمه از آماده سازی ۱۰۰ درصدی گمرک نمایشگاه در آینده نزدیک خبرداد که به این ترتیب ترخیص کالاهایی که وارد نمایشگاه می‌شوند در همین محل انجام شده که خود عاملی برای ترغیب خارجی برای حضور در نمایشگاه‌های بین المللی ایران است.

در بیست وششمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و مواد غذایی در مجموع بیش از ۹۲۰ شرکت ایرانی و ۱۶۰ شرکت خارجی از کشورهای استرلیا، اتریش، امارات متحده عربی، ایتالیا، آلمان، برزیل، ترکیه، چین، دانمارک، روسیه، سوئیس، گرجستان، هلند، هند، یونان، اندونزی، اسلواکی، تونس مغولستان ولهستان حضور دارند که از امروز تا ۳۱ خردا د ماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندن است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =