۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۱
کد خبرنگار: 843
کد خبر: 83359464
۱ نفر
سرمربی سابق تیم ملی تفنگ: فدراسیون به مربیان جوان اعتماد کند

تهران-ایرنا – سرمربی سابق تیم ملی تفنگ مردان کشورمان، گفت: فدراسیون با اعتماد به مربیان جوان، می تواند روی کسب سهمیه و مدال در المپیک حساب کند.

«ابراهیم اینانلو» روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت مریم طالبی و محمد زائر رضایی مربیان جوان اما با تجربه‌ای هستند. همگی ما سال‌ها در کنار لازلو سوچک سرمربی مجارستانی تیم ملی کار کرده‌ایم و این دو مربی توانایی بالایی برای هدایت تیم ملی دارند.

وی خاطر نشان کرد: تیراندازان ما نیز بسیار با تجربه هستند و هریک از آنان، قهرمانی آسیا و جهان را در کارنامه دارند و با همراهی و هدایت این ۲ مربی تیم ما شانس بسیاری برای کسب سهمیه در قهرمانی آسیا در قطر دارد.

** فدراسیون به من اعتماد داشت با گوران ماکسیموویچ قرار داد نمی‌بست

سرمربی سابق تیم ملی تفنگ کشورمان در خصوص جدایی از تیم ایران در مقطع حساس فعلی، گفت: افرادی که هم اکنون در کادر فنی هستند از نظر سطح فنی و بین المللی با من در یک سطح قراردارند.

وی ادامه داد: فدراسیون هیچ وقت به من اعتماد نکرد، زیرا اگر اعتماد داشت با گوران ماکسیموویچ قرارداد نمی‌بست و از همان ابتدا من‌را به عنوان سرمربی تیم معرفی می‌کرد.

اینانلو اضافه کرد: از سوی دیگر اگر می‌خواست به عنوان سرمربی کنار تیراندازان باشم چرا قراردادش با من سه ماهه بود و از ابتدا قرارداد یکساله امضا نشد.

این مربی ادامه داد: اگر فدراسیون اعتماد کرده بود، به هیچ وجه به خودم اجازه نمی‌دادم که به خروج از ایران و امضا قرارداد با کشور دیگری فکر کنم.

وی که سال‌ها در کسوت مربی در کنار لازلو به هدایت تیم ملی کمک کرده است، افزود: من هم مثل همه مربیان مختارم که درمورد آینده شغلی و زندگی و خانواده ام تصمیم گیری کنم.

سرمربی سابق تیم ملی تفنگ مردان ایران اضافه کرد: تا مسابقات جام جهانی ریو که یکی از فرصت‌های کسب سهمیه المپیک است فرصت کافی داریم، اما شاید هدف اصلی ما برای کسب سهمیه قهرمانی آسیا در آبان ماه و به میزبانی قطر باشد.

اینانلو که به تازگی هدایت تیم اندونزی را پذیرفته است، گفت: تیم اندونزی بدنبال توسعه ورزش تیراندازی و کسب جایگاه در عرصه جهانی است. این کشور تیراندازان با استعدادی دارد و امکانات و تجهیزات بسیار خوبی در اختیار ورزشکارانش قرارداده است و این مساله کار را برای من راحت می‌کند.

این مربی درخصوص نحوه قراردادش با تیم ملی اندونزی، توضیح داد: با این تیم، قرارداد ۶ ماهه امضا کرده ام و در صورتی که طرفین به ادامه همکاری علاقمند بودند، قرارداد برای مدت طولانی تر یا چند ساله منعقد می شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به نزدیک شدن به پایان قرار داد سه ماهه ام با فدراسیون در خصوص جدایی ام از کادر فنی تیم ملی صحبت کردم و پس از آن برای پیوستن به تیم ملی اندونزی با لازلو مشورت کردم. اجرای این برنامه، تصمیمی یک شبه نبود و فدراسیون به طور کامل در کم و کیف ماجرا قرار داشت.

سرمربی سابق تیم ملی تفنگ ادامه داد: من قصد آسیب زدن به فدراسیون و تیراندازان را ندارم، زیرا تمام این نفرات شاگردان من بوده اند. بعد از ۱۰ سال کار کردن در کنار تیم ملی، در شرایط بد اقتصادی کشور همچنان مستأجر هستم و از سوی دیگر لازم بود که تجربه ام را در عرصه مربیگری بین المللی افزایش داده و آینده کاریم را تضمین کنم.

اینانلو گفت: قرار نیست تا پایان دوره کاری ام در خارج از ایران باشم، همانطور که بسیاری از مربیان بعد از چند سال فعالیت در عرصه بین المللی به کشور خود باز می‌گردند، من هم چند سال دیگر به ایران بر می‌گردم.

وی در پایان تصریح کرد: هیچ خصومتی با فدراسیون ندارم و در یک فضای کاملاً دوستانه شرایطم را برای فدراسیون تشریح کردم و باز تکرار می‌کنم که اگر مسئولان فدراسیون به مربیان جوان تیم اعتماد کنند آینده بسیار خوبی برای تیم وجود دارد.

پیش از این «الهام هاشمی» سرمربی تیم ملی تفنگ زنان نیز اعلام کرده بود در پایان جام جهانی مونیخ قراردادش با فدراسیون به اتمام می رسد و دیگر با این تیم همکاری نمی کند.

تیم ملی تیراندازی تفنگ ایران تا کنون با نجمه خدمتی توانسته یک سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را کسب کند.

چهار مرحله از مسابقات کسب سهمیه المپیک در کشورهای کره جنوبی، هند، چین و آلمان برگزار شده است و دو مرحله دیگر شامل مسابقات جام جهانی ریو و قهرمانی آسیا در قطر باقی مانده است.

کاروان ورزشی ایران در المپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو به ترتیب با سه سهمیه و پنج سهمیه حضور یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =