جشنواره صنایع دستی در فرهنگسرای اشراق برگزار می‌شود

تهران-ایرنا- مدیر فرهنگی هنری منطقه چهار و رئیس فرهنگسرای اشراق گفت: جشنواره و نمایشگاه صنایع دستی منطقه‌ای استان تهران با شعار «هنر برای همه» در این فرهنگسرا برگزار می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه چهار، رضا دوستعلی، معرفی میراث فرهنگی و هنرهای فاخر استان‌های کشور و حمایت از کارآفرینان و کسب و کارهای هنری در سال رونق تولید را از اهداف این نمایشگاه عنوان کرد.

وی گفت: جشنواره و نمایشگاه صنایع دستی با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، شهرداری منطقه چهار و مدیریت فرهنگی هنری منطقه چهار، اول تیر ساعت ۱۷ در فرهنگسرای اشراق افتتاح می‌شود و تا پنجم تیر از ساعت ۱۰ تا ۲۱ میزبان علاقه مندان است.

دوستعلی افزود: در این نمایشگاه مجموعه‌ای متنوع از آثار هنرمندان ۱۰ استان شامل گیلان، مازندران، گرگان، سمنان، قم، قزوین، البرز، سیستان و بلوچستان، تهران و مرکزی با عرضه آثار هنری منبت، مشبک، معرق، گلیم، منسوجات نخی، چرم، شیشه و دیگر هنرهای صناعی ارائه می‌شود.

رئیس فرهنگسرای اشراق، برگزاری کارگاه‌های هنری را از دیگر بخش‌های این نمایشگاه و جشنواره عنوان کرد.

وی، برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی را در گسترش و تقویت خوداتکایی، خودباوری و عزت ملی هنرمندان و هنردوستان و ضرورت آشنایی شهروندان با هنرهای صناعی و آئین‌ها، آداب و رسوم و آثار هنری کشور مؤثر دانست.

مدیر فرهنگی هنری منطقه چهار، افتتاح «خانه سفال» و «مدرسه صنایع دستی» را از دیگر بخش‌های این برنامه عنوان کرد و گفت: دوره‌های متنوع آموزشی و کارگاهی در این مراکز از فصل تابستان برگزار می‌شود.

فرهنگسرای اشراق در فلکه دوم تهرانپارس، انتهای خیابان جشنواره واقع شده است.

تهرام/۷۲۴۵//‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =