دو و میدانی کاران خراسان رضوی شانس بسیار برای کسب سهمیه المپیک دارند

مشهد- ایرنا- رئیس فدراسیون دو و میدانی گفت: امیدوارم از قهرمانان دو و میدانی خراسان رضوی دستکم یک ورزشکار به المپیک ۲۰۲۰ ژاپن راه یابد اما با وجود شانس بسیار این ورزشکاران راهیابی دو ورزشکار این استان را هم می توان پیش بینی کرد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، مجید کیهانی در حاشیه سفر به استان خراسان رضوی و بازدید از چند مکان ورزشی در مشهد افزود: این استان قهرمانان خوبی همچون حسن تفتیان و شاهین مهردلان و در بخش بانوان مربی خوب و سطح بالایی همچون حمیده جوان دارد که شاگردان وی به سطوح مختلف ملی رسیده اند.

وی اظهار داشت: توان خوب خراسان رضوی در حوزه قهرمانی نشان می دهد این استان در زمینه نیروی انسانی مشکلی ندارد.

وی گفت: آسیب دیدگی تفتیان رفع شده و برای اعزام به مسابقات جهانی آماده می شود و برای کسب سهمیه المپیک تمرینات خود را ادامه می دهد.

کیهانی افزود: با شرایط خاصی که کشور دارد برنامه ها اولویت بندی می شود و اکنون برگزاری اردوهای متمرکز در دستور کار ما قرار ندارد وسعی می کنیم با استفاده از ظرفیت های داخلی ورزشکاران را به سطح آمادگی برسانیم.

وی اظهار داشت: با حضور فتاحی به عنوان مدیر کل جدید ورزش و جوانان در خراسان رضوی شاهد نگاه ویژه ای به ورزش دو و میدانی در استان هستیم و در زمینه توسعه زیرساخت ها در نقاط مختلف استان بویژه در تربت حیدریه، نیشابور و مشهد مجموعه های ورزشی مناسبی مهیا و آماده شده است.

سالانه حدود یک هزار و ۲۰۰ ورزشکار زن و مرد در رقابت های دو و میدانی کشور شرکت می کنند و ۶ هزار ورزشکار بیمه شده در این رشته ورزشی وجود دارد.

۳۲۲۱ / ‏‬ ۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =