۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۷
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83359437
۰ نفر
۲ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در قم کشف شد

قم - ایرنا - معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی قم گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ مهرداد حاجی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: مواد مکشوفه شامل تریاک، حشیش، شیشه، مرفین و مواد ترکیبی و انواع قرص‌های روان گردان می‌باشد.

وی بیان داشت: در این مدت بیش از ۳۵۰ تن توزیع کننده خرد مواد مخدر نیز دستگیر شد که حاکی از تمرکز اقدام‌های مقابله‌ای فرماندهی انتظامی قم در پاکسازی محلات از لوث وجود خرده فروشان است.

وی استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر را از مبادی وروی مواد مخدر کشور عنوان و با تاکید بر اشراف اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر قم به این موضوع خاطرنشان کرد: ارتباط مردمی با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان نسبت به سال قبل روند افرایشی داشته و همچنان نیز ادامه خواهد داشت.

سخنگوی فرماندهی انتظامی قم همچنین از دستگیری یک هزار و ۱۸۵ نگهدارنده انواع مواد مخدر در سطح استان خبر داد و گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه حدود ۵ درصد افرایش پیدا کرده است.

حاجی زاده یادآور شد: در راستای پاکسازی سطح شهر و بویژه محلات از از معتادان متجاهر بیش از ۲ هزار تن از این معتادان دستگیر شدند.

وی اذعان داشت: این افراد در سرقت‌های خرد نیز نقش داشتند و ناامنی‌هایی را برای شهروندان ایجاد کرده بودند.

وی گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر استان امسال تلاش می‌کند، تا بواسطه اقدام‌های امنیتی و اطلاعاتی و تعامل با دستگاه‌های عضو شورای مبارزه با مواد مخدر و مشارکت و همکاری مردم آمار کشفیات و دستگیری‌ها را ارتقا دهد.

وی ابراز کرد: افزایش آمار به منزله بالا رفتن تعداد معتادان و خرده فروشان نیست، بلکه بیانگر تمرکز بیشتر روی موضوع و هدفمند شدن فعالیت‌ها در حوزه شناسایی و دستگیری مجرمان است.

وی استفاده از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی و برپایی نمایشگاه و کلاس‌های آموزشی چهره به چهره برای همه اقشار را از فعالیت‌های فرهنگی و پیشگیرانه فرماندهی انتظامی قم ذکر کرد و بیان داشت: در حوزه مقابله با عرضه مواد مخدر موفقیت‌های خوبی بدست آمده ولی در حوزه تقاضا باید کارهای بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: فرماندهی انتظامی قم آموزش‌ها و ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی در خصوص خطرها و زیان‌های مواد مخدر را با تمرکز بر خانواده و مراکز آموزشی و دانشگاهی هدفمندتر دنبال می‌کند.

۷۴۰۳ / ‏‬ ۱۱۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =