۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 83359436
۰ نفر
 حمل و نقل دریایی بین ایران و روسیه توسعه می یابد

اصفهان- ایرنا- وزیر انرژی روسیه گفت: برای توسعه حمل و نقل دریایی بین ایران و روسیه برنامه ریزی کرده‌ایم که سبب افزایش مبادلات محصولات کشاورزی بین ۲ کشور می شود.

الکساندر نواک روز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی مراسم پایانی پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه در اصفهان افزود: کل حجم مبادلات اقتصادی و تجاری بین ایران و روسیه بر پایه آخرین آمار موجود هفت درصد و مبادلات محصولات کشاورزی بین ۲ کشور نسبت به سال گذشته ۱.۵ برابر افزایش‌یافته است.

وی بیان کرد: راهکارهای همکاری‌های آینده در اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه مورد بررسی قرار گرفت و این راهکارها مشخص شد.

وزیر انرژی روسیه اظهار داشت: در زمینه‌های انرژی، حمل و نقل، هوافضا و کشاورزی با جمهوری‌اسلامی ایران مذاکرات خوبی انجام دادیم.

وی با اشاره به روابط دیرینه ایران و روسیه افزود: روابط ۲ کشور به ویژه در زمینه اقتصادی بسیار قدیمی است و ما هم اکنون در بخش‌های گوناگون از جمله مبادلات محصولات کشاورزی با جمهوری‌اسلامی ایران همکاری داریم و امید داریم احداث خط راه‌آهن جمهوری آذربایجان، روسیه و ایران نیز به گسترش این مبادلات کمک کند.

وی اظهار داشت: در بخش کشاورزی آمارها نشان می‌دهد که مبادلات بین ایران و روسیه افزایش‌یافته است و ما در زمینه‌های محصولات کشاورزی از جمله روغن افزایش مبادلات داشته‌ایم ولی در زمینه گندم هنوز به رقم مورد نظر دست نیافته‌ایم که در این زمینه در فوریه امسال بین ایران، روسیه و قزاقستان توافقات خوبی حاصل شد و امیدواریم این توافقات اولیه به افزایش حجم تبادل تجاری گندم بین این کشورهای کمک کند.

پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه با حضور دبیران کمیسیون و اعضای کارگروه‌ها، مقام‌ها و فعالان بخش خصوصی و دولتی ۲کشور پیش از ظهر یکشنبه گذشته در تهران آغاز شد و امروز در اصفهان با برگزاری مراسم اختتامیه و امضای سندهای همکاری پایان یافت.

۹۹۱۳/‏۲۰۹۳/‏

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =