تمام ظرفیت‌ها برای تکمیل بیمارستان «مهدی کلینیک» استفاده می‌شود

تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای تسریع در تکمیل پروژه ساخت بیمارستان ۹۴۵ تخت خوابی «مهدی کلینیک» در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) استفاده کرد.

به گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سید کامل تقوی نژاد روز سه شنبه در بازدید از مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران و پروژه‌های در دست اجرای این مجتمع افزود: اعتقاد دارم حل مشکلات و چالش‌های این بیمارستان نیازمند طرح جامعی است، ولی در کنار آن می‌توان برخی موارد را با سرعت بیشتر و تا پایان سال جاری رفع کرد.

وی ادامه داد: با وجود تمام تنگناهای مالی در وزارت بهداشت، بخشی از مشکلات، چالش‌ها و نارسایی‌های موجود با بودجه فعلی قابل رفع است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به تاکید وزیر بهداشت برای تسریع در تکمیل این پروژه بیان کرد: برای این منظور، همکاری بخش غیر دولتی، مشارکت عمومی و خصوصی، جذب منابع و خدمات خیّران سلامت و استفاده از تمام ظرفیت‌های کشور از جمله منابع بانکی، با توجه به محدودیت‌های بودجه دولت، از برنامه‌های مورد نظر برای تسریع در افتتاح این پروژه خواهد بود. به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنیم که با استفاده از تمام ظرفیت‌های اشاره شده، در دولت تدبیر و امید شاهد افتتاح این بیمارستان و هدیه آن به مردم باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این بازدید گفت: اختصاص ردیف مستقل عمرانی برای بیمارستان امام خمینی (ره) تهران، خدمت بزرگ و قابل تقدیری است که می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات این بیمارستان را برطرف کند.

محمود بیگلر همچنین خواستار همکاری و مساعدت معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در تکمیل و راه‌اندازی ساختمان مهدی کلینیک با ۸ هزار متر مربع زیربنا شد و افزود: مقاوم‌سازی ساختمان بیمارستان امام خمینی (ره)، تکمیل و راه‌اندازی پروژه بلوک زایمانی و ساختمان مرکزی درمانگاهی بیمارستان، از دیگر مواردی است که انتظار همکاری لازم در زمینه تعمیر، تکمیل و یا راه‌اندازی آنها را داریم.

مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران هم اکنون با ۴۰۰ عضو هیات علمی، ۴۲۰۰ دانشجو، ۱۰۰۰ دانشجوی دستیاری تخصص و فوق تخصص و ۲۲ مرکز تحقیقاتی و پژوهشکده، فعالیت علمی، درمانی و پژوهشی در حال فعالیت است. این مجتمع با ۱۷۰۰ تخت بیمارستانی در زمینی به مساحت ۱۸ هکتار، ۱۱۵ هزار مترمربع فضای مسقف، ۶۴ بخش، ۹۲ درمانگاه و ۶۰ رشته تخصصی و فوق تخصصی، روزانه به ۲ هزار بیمار سرپایی ارائه خدمت می‌کند و یک‌سوم پذیرش آن، بیماران مبتلا به سرطان هستند. همچنین ضریب اشغال تخت در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، ۹۰ درصد و ضریب اشغال تخت اورژانس، ۳۰۰ درصد است و در مجموع ۷۰ هزار مراجعه اورژانسی و ۷ هزار عمل جراحی در سال در این بیمارستان انجام می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =