سالانه ۵ هزار میلیارد تومان صرف نوسازی مدارس می شود

تهران - ایرنا - رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس می گوید: سازمان نوسازی مدارس کشور به‌منظور بازسازی مراکز علمی سالانه ۵ هزار میلیارد تومان هزینه می کند.

به گزارش روز سه شنبه وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی مهر اظهار کرد: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با هزینه کرد ۳ هزار میلیارد تومان اعتبارات ملی و ۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات استانی برای احداث مدارس، از بزرگترین دستگاه‌های تخصصی و اجرایی حوزه ساخت و ساز به شمار می رود.

این مسئول آموزش و پرورش ادامه داد: از سال گذشته تکمیل پروژه های حیات طیبه و مجتمع‌های آموزشی نیز در دستور کار سازمان نوسازی مدارس قرار گرفته است.

وی با اشاره به سابقه معماری مدارس ایرانی و همچنین برگزاری همایش های این زمینه از دهه ۸۰ افزود: تاکید بر جمع آوری مدارس کوچک از دستاوردهای هفتمین همایش "مدرسه و معماری ایرانی" بود.

رخشانی مهر یادآور شد: در هشتمین همایش "مدرسه و معماری ایرانی" به معماری مدارس سبز تاکید و مقاله های بسیاری نیز با این موضوع در جشنواره های اخیر ارائه شد.

گردهمایی مشترک معاونان وزیر آموزش و پرورش و مدیران حوزه ستادی و ادارات کل تابعه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور که از ۲۶ خردادماه در اردوگاه شهید باهنر تهران آغاز شده است؛ امروز - ۲۸ خرداد - به کار خود پایان می‌دهد./‏

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =