۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۵
کد خبرنگار: 1061
کد خبر: 83359388
۰ نفر
پایان بدون مدال شمشیربازان فلوره و اپه ایران در آسیا

تهران - ایرنا - تیم های ملی فلوره زنان و اپه مردان ایران با کسب جایگاه های یازدهم و سیزدهم به کار خود در رقابت های قهرمانی آسیا پایان دادند.

رقابت‌های شمشیربازی قهرمانی آسیا از ۲۳ خردادماه به میزبانی شهر توکیو در کشور ژاپن آغاز شده است و ۱۰ شمشیرباز زن و ۷ شمشیرباز مرد ایران در این رقابت‌ها حضور دارند.

در آخرین روز این مسابقات امروز سه شنبه تیم فلوره زنان ایران متشکل از الهه قهرمانی، هانیه خوشخواهی و سروناز مرتضوی به مصاف حریفان خود رفتند.

آنها پس از صعود از مرحله مقدماتی، در مرحله یک هشتم نهایی برابر سنگاپور با نتیجه ۴۵ بر ۲۱ شکست را پذیرفتند. بر همین اساس برای کسب مقام نهم تا شانزدهم ابتدا به مصاف استرالیا رفتند که با نتیجه ۳۵ بر ۴۵ مغلوب شدند و در برابر هند با نتیجه ۴۵ بر ۳۷ به پیروزی رسیده و در جایگاه یازدهم قرار گرفتند.

در بخش تیمی اسلحه اپه مردان نیز محمد علی کیهانی، محمد اسماعیلی و علی یعقوبیان به مصاف حریفان خود رفتند که ابتدا در مرحله یک هشتم نهایی استراحت کردند و در یک چهارم نهایی با نتیجه ۴۵ بر ۴۲ برابر استرالیا شکست را پذیرفتند.

تیم اپه مردان در ادامه مقابل کویت نیز تن به شکست داد و پس از غلبه بر تیم های تایلند و هند در مکان سیزدهم آسیا ایستاد.

به این ترتیب نشان برنز «مجتبی عابدینی» در اسلحه سابر انفرادی، و نقره تیم ملی شمشیربازی ایران در اسلحه سابر، دستاورد تیم ملی شمشیربازی ایران از رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =