هزار میلیارد ریال تسهیلات به ایثارگران سیل زده پرداخت شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد گفت: تاکنون بیش از هزار میلیارد ریال وام به ایثارگران در هفت استان سیل‌زده پرداخت شده و روند ارائه این تسهیلات تا پایان تیرماه و طبق اعلام ستاد مدیریت بحران استان‌ها ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی صندوق قرض الحسنه شاهد، اسلام کریمی روز سه شنبه در مجمع عمومی صندوق قرض‌الحسنه شاهد افزود: صاحبان اصلی صندوق قرض‌الحسنه شاهد خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هستند و تمام تلاش‌های صورت گرفته در این مجموعه برای خدمات‌رسانی بهتر به این عزیزان و افزایش رضایت‌مندی آن‌هاست.
وی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در صندوق قرض‌الحسنه شاهد پرداخت و گفت: عضویت ایثارگران شاغل در بنیاد شهید و امور ایثارگران با دستور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدیرییس بنیاد شهید و امور ایثارگران پذیرفته شده است و عضویت ایثارگران سایر دستگاه‌ها نیز در حال بررسی است.
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد ادامه داد: در راستای ابلاغ حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی سند چشم‌انداز ۳ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله صندوق قرض‌الحسنه شاهد نیز تدوین شده است. همچنین مجوز فعالیت صندوق قرض الحسنه شاهد در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ توسط بانک مرکزی برای ۲ سال تمدید شده است و درخواستی نیز برای افزایش مبلغ وام‌ها از ۱۵ به ۲۵ میلیون تومان را ارائه کرده‌ایم که در حال حاضر با موافقت بانک مرکزی سقف وام‌ها به ۲۰ میلیون تومان رسیده است.
کریمی با اشاره به حضور ۴۴۷ هزار عضو فعال در صندوق قرض‌الحسنه شاهد گفت: در سال ۱۳۹۷ مجموع تسهیلات پرداخت شده صندوق به ایثارگران حدود ۱۴ هزار میلیارد ریال بوده است.
وی در پایان تأکید کرد: تمام اقدامات و جهت‌گیری‌های صندوق بر اساس اصل مراجعه خادم به مخدوم، تکریم و تسهیل ارائه خدمات به ایثارگران بوده است.

حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و امور آمورشی بنیادشهید و امور اجتماعی در این جلسه با اشاره به حدیثی از امام حسین (ع) گفت: ایشان فرموده‌اند که نیازهای دیگران به شما فرصت و نعمتی برای خود شماست. مفهوم این حدیث این است که فرصت خدمت رساندن به دیگران علاوه بر اجر اخروی، انسان را به سمت تکامل دنیوی نیز هدایت می‌کند، امیدواریم این مسئله در تمام امور مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به زحمات و تلاش‌های انجام شده در صندوق قرض‌الحسنه شاهد گفت: امیدواریم تمام این تلاش‌ها و زحمات مورد قبول خداوند باشد و ایثارگران نیز از خدمات ارائه شده رضایت داشته باشند. همچنین لازم است از مدیرعامل فعلی و مدیرعامل سابق صندوق بابت این تلاش‌ها تقدیر و تشکر کنم.
در این جلسه گزارش حسابرسی صندوق قرض‌الحسنه شاهد قرائت شد که بر اساس آن فعالیت‌های صندوق در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۷ مطلوب ارزیابی شد.

در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر آزاده شدند. مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۳۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.

شمار کل جانبازان کشور به ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر می رسد. ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر (۵۹ درصد) جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر (۴۱ درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha