دست های پنهان به دنبال جنگ بین آمریکا و ایران هستند

بیروت- ایرنا- "محمد نصرالله" عضو فراکسیون "توسعه وآزادی" در پارلمان لبنان تاکید کرد : آنچه در منطقه خلیج فارس جریان دارد، در واقع تلاش دست های پنهان برای وقوع جنگ بین دو طرفی است که به دنبال جنگ نیستند.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری رسمی لبنان، نصرالله گفت: این دست ها موفق شدند کاری کنند که آمریکا مانند گاو سرگردان از بیم جنگ سلاح های خود را به منطقه خاورمیانه بیاورد. در این میان چه بسا حوادثی مشابه حادثه انفجار دو نفتکش در دریای عمان به هدف آغاز جنگ بین آمریکا و ایران تکرار شود، از همین رو امیدوایم این دست های پنهان که در نهاهای امنیتی و رسانه ای آمریکا نفوذ کرده اند به عقل و منطق رجوع کنند.

این نماینده لبنانی در ادامه تاکید کرد: در صورت جنگ در منطقه، دامنه آن فقط به آمریکا و ایران محدود نمی ماند بلکه سراسر منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد از همین رو تمام کشورهای دنیا از جمله چین و روسیه در تلاش برای دفاع از منافع خود برخواهند آمد.

وی تصریح کرد: آنچه اکنون در منطقه خلیج فارس جریان دارد، شبیه حادثه ۱۱ سپتامبر جدیدی است تا آمریکا به سمت فتنه ای بزرگ در منطقه سوق داده شود آن هم در شرایطی که تنها کسی که از روند سود می برد، "اسرائیل" است.

وی افزود: آمریکا نمی تواند درک کند، ایران قدرت و امکان چه اقداماتی را دارد و نتیجه قدرت و ایستادگی آن در مقابل واشنگتن چیست و یا عاقبت منافع آمریکا و متحدانش در منطقه خاورمیانه چه خواهد شد.

نصرالله اظهار داشت: اکنون روند امور بستگی به تلاش های سه جانبه ژاپن، عراق و عمان دارد که همزمان با مخالفت اروپا با جنگ بین ایران و آمریکا در جریان است. نکته قابل توجه اینکه در صورت وقوع جنگ و سلطه جویی آمریکا در اقتصاد منطقه و جهان به ویژه نفت چین دست روی دست نخواهد گذاشت و در این میان باید پرسید که آمریکا چه کار می تواند بکند؟

وی تاکید کرد: آمریکا ایران را تحریم و محاصره کرد در نتیجه ایران به یک قدرت بین المللی و جهانی تبدیل شد، این کشور بزرگ ترین تولید کننده صنایع خودروسازی در خاورمیانه است و سالانه یک میلیون خودرو تولید می کند به اضافه اینکه تولید کننده موشک است؛ اگر آمریکا ایران را ده ها سال تحریم نکرده بود حتماً ایران همچنان تانک را از آمریکا می خرید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =