۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83359360
۰ نفر
سه سارق به عنف در قزوین دستگیر شدند

قزوین - ایرنا - فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: 2 مرد و یک زن که با همکاری یکدیگر مرتکب 10 فقره سرقت به عنف در تاکستان شده بودند، توسط ماموران انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی نیروی انتظامی قزوین، سرهنگ مهدی حاجیان در تشریح این خبر افزود: از چند هفته قبل گزارش سرقت های موتورسیکلت در مناطقی از جنوب شهر تاکستان به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام می شد که با توجه به اهمیت موضوع، دستورات لازم برای بررسی سریع این سرقت ها صادر و مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ماموران انتظامی با بررسی های انجام شده و گشت زنی های نامحسوس به سرنخ هایی دست یافتند که مشخصات ظاهری عامل سرقت ها را برای پلیس نمایان می ساخت.

حاجیان با بیان اینکه ماموران کلانتری ۱۲ پس از هماهنگی با مقام قضائی و در یک عملیات ضربتی یکی از متهمان را شناسایی کردند، اظهار داشت: ماموران پس از چندین ساعت تعقیب و مراقبت های پوششی متهم را دستگیر و به مرکز پلیس انتقال دادند.

این مسئول انتظامی همچنین گفت: ماموران در روند تحقیقات پرونده و در بازجویی های فنی پلیسی به شواهد و ادله ای دست یافتند که بیان می کرد از ۱۰ فقره سرقت صورت گرفته توسط متهمان به ارزش ۲ میلیارد ریال سه فقره به عنف بوده و همچنین یک فقره نیز سرقت از باجه بانک در استان تهران به مبلغ ۹۰۰ ملیون ریال است.

فرمانده انتظامی استان قزوین خاطر نشان کرد: سارق در بازجویی ها به همدستی ۲ نفر که یکی از آنها زن بود اعتراف کرد که در یک عملیات غافلگیرانه هر ۲ نیز توسط ماموران دستگیر شدند.

وی یاداور شد: عاملان این سرقت ها پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

۹۹۲۵*۳۰۱۳