۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۲
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83359358
۰ نفر
روزانه ۱۰ میلیارد ریال در حوزه بیمه سلامت کردستان هزینه می شود
دکتر انور اسماعیلی مدیرکل بیمه سلامت کردستان

سنندج - ایرنا - مدیر کل بیمه سلامت کردستان گفت: روزانه در حوزه خدمات دهی بخش های اجرایی، درمان و بهداشت ۱۰ میلیارد ریال به مراکز درمانی این استان بابت بیمه شدگان تحت پوشش پرداخت می کنیم.

دکتر انور اسماعیلی روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان با اشاره به اینکه تمام تلاش بیمه سلامت کمک به بیماران نیازمند واقعی است، اظهار داشت: براساس تفاهم نامه منعقد شده با بهزیستی افراد مجهول الهویه فاقد بیمه در صورت مراجعه به مراکز درمانی، تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت موظف به تحت پوشش قرار دادن ۱۰۰ درصدی جمعیت نیازمند در استان است، افزود: در حال حاضر ۷۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش قرار دارند که ۶۰ درصد از این آمار مربوط به روستاها است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه ۱۲۲ مرکز در روستاها استان مشغول ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به روستاییان کل استان هستند، اضافه کرد: این مراکز مجهز به پزشک عمومی هستند که ویزیت آنها ۵ هزار ریال و برای هر آزمایش فقط ۱۵ درصد آن را بیمار پرداخت می کند.

مدیر کل بیمه سلامت کردستان یادآور شد: براساس تفاهم نامه، ۴۳۶ قلم دارو در این مراکز درمانی در اختیار روستاییان است که در صورت استفاده از این خدمات بسیاری از مشکلات این حوزه رفع می شود.

کردستان تا تیر ماه زیرپوشش نسخه نویسی الکترونیکی قرار می گیرد

اسماعیلی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷ شهرستان این استان زیر پوشش طرح نسخه نویسی الکترونیکی هستند، گفت: سه شهرستان بانه، بیجار و دیواندره نیز تا پایان تیر ماه زیر پوشش این طرح قرار می گیرند و با سفر مدیر عامل این سازمان در تیر جاری از این طرح بهره برداری می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه پرونده های بیمه سلامت در بیمارستان ها نیز تا پایان امسال الکترونیکی می شود پس از آن دفترچه های فیزیکی حذف و کاربرد کاغذ در مراکز درمانی و خدماتی از بین می رود.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان یادآور شد: پرداخت ماهانه حق الزحمه پزشکان همکار با این بیمه در پایان هر ماه از دیگر مزایای طرح نسخه نویسی الکترونیکی است.

وی در خصوص مطالبات پزشکان از این بیمه در کردستان نیز افزود: بیمه سلامت ۹ ماه از مطالبات پزشکان را پرداخت کرده و تنها کارکرد سه ماهه آخر پایان سال گذشته باقی مانده و سه ماهه اول امسال نیز با توجه به سهولت طرح نسخه نویسی الکترونیکی به حساب پزشکان واریز شده است.

بیمه سلامت کردستان در قالب بیمه همگانی بیش ۳۰۰ هزار نفر بیمه شده دارد که ۴۵ هزار نفر از این تعداد بیمه شدگان کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که طبق تفاهم نامه این بیمه با این کمیته زیر پوشش رفته اند.

۷۳۴۹/‌۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =