۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۰
کد خبرنگار: 2113
کد خبر: 83359357
۰ نفر
معترضان خواهان دخالت سازمان ملل در سیاست‌های مهاجرتی ترامپ شدند

تهران - ایرنا - تعدادی از معترضان با تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در ژنو، خواستار دخالت این نهاد بین‌المللی در سیاست‌های مهاجرتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانس ۲۴، دهها معترض با تجمع در مقابل مقر سازمان ملل متحد در ژنو خواستار توقف سیاست‌های مهاجرتی آمریکا بویژه در مورد جدایی کودکان از خانواده ها در مرز میان آمریکا و مکزیک شدند.

برخی مخالفان سیاست‌های مهاجرتی ترامپ با حضور در قفس عنوان کردند که شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد باید نسبت به تصمیمات مهاجرتی آمریکا مخالفت کند.

رئیس فدراسیون معلمان آمریکا که یکی از هماهنگ کنندگان اصلی این تجمع اعتراضی در ژنو بوده است به فرانس ۲۴ گفت: اعتراضات با هدف اعمال فشار حداکثری بر دولت ترامپ و انصراف دولت وی برای ابلاغ قانون‌های تبعیض آمیز علیه کودکان است.

«راندی وینگارتن» افزود: تصمیمات دولت ترامپ غیرقانونی و غیراخلاقی است زیرا بیشتر بر روی کودکان متمرکز شده‌اند.

این اعتراض در شرایطی برپا شده که موج عزیمت مهاجران و پناه‌جویان غیرقانونی به سوی مرزهای آمریکا همچنان رو به افزایش است.

بر اساس آمارهای رسمی تا اوایل ژوئن بیش از ۱۳ هزار و ۲۰۰ کودک و نوجوان در مراکز بازداشت و نگهداری در مرز آمریکا و مکزیک تحت نظر بوده‌اند.

بدنبال تشدید اعتراضات در مورد سیاست های مهاجرتی آمریکا، دونالد ترامپ در آستانه آغاز کارزار انتخابات سال ۲۰۲۰ تهدید کرده یک میلیون مهاجر بدون مدرک را از هفته آینده از آمریکا اخراج می کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس این افراد شامل یک میلیون مهاجری هستند که قضات فدرال، دستور اخراج آنها را صادر کرده است اما آنها همچنان در داخل آمریکا متواری هستند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =